iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

W Kozim Borku powstanie Psi Park

2022-05-17 11:05:00
Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Ostrowskie czworonogi jeszcze w tym roku - według zapewnień magistratu - będą mogły bawić się w Psim Parku. Na tę inwestycję urząd pozyskał 50 tys. zł dofinansowania. Park z wybiegiem zlokalizowany zostanie w Kozim Borku.


- Czworonogi w ostrowskim Psim Parku będą mogły korzystać z dedykowanych im urządzeń, które staną na specjalnym torze przeszkód. Będą to między innymi tunele, płotki do przeskakiwania i równoważnia. To w tym miejscu nasze psiaki będą mogły bawić się z właścicielami i socjalizować ze swoimi psimi przyjaciółmi. Jestem przekonana, że ostrowski Psi Park będzie miejscem niekończącej się psiej radości - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało 50 tys. złotych dofinansowania z Urzędu Województwa Wielkopolskiego. Koszt całej inwestycji to 92 300 zł.

 

- Ostrowski Psi Park ma być miejscem przyjaznym i bezpiecznym, specjalnie dedykowanym czworonogom i ich opiekunom. Elementy, które pojawią się w Psim Parku zostaną wykonane w kolorach, które są łatwo rozpoznawane przez psi wzrok, tj. niebieski, żółty i odcienie szarości oraz zieleni. Wszystko - zaznacza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami, psy w przestrzeni miejskiej nie mogą być wyprowadzane bez smyczy, natomiast powstanie dedykowanego im wybiegu zapewni taką możliwość - na jego terenie dozwolone będzie przebywanie psów bez smyczy i kagańca.

 

Park zostanie zlokalizowany w Kozim Borku. Będzie ogólnodostępny i bezpłatny. Dla zapewnienia bezpieczeństwa zostanie on w całości ogrodzony. 

Wybieg zostanie wyposażony w specjalne pojemniki na odpady komunalne, a także specjalne do segregacji podzielone na trzy podstawowe frakcje odpadów: papier, szkło i plastik. Dodatkowo zainstalowane zostaną kosze na psie odchody wraz z psimi pakietami. Stanie tu także toaleta dla czworonogów.



Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU