iOstrowWlkp.pl reklamy
Raszków

W intencji mieszkańców

2018-01-09 07:01:00
Już po raz dziewiętnasty samorządowcy powiatu ostrowskiego spotkali się na początku nowego roku. Tym razem gospodarzem noworocznego spotkania była gmina Raszków.

Niemal dwie dekady temu postanowiono, żeby święto Trzech Króli – 6 stycznia było w powiecie ostrowskim dniem spotkania wszystkich samorządowców. Tradycja ta trwa przez lata, a włodarze miast i gmin spotykają co roku w innej gminie.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji mieszkańców powiatu ostrowskiego w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie. Oprawę muzyczną zapewnił Chór Towarzystwa Śpiewu w Raszkowie pod dyrekcją Jerzego Wojtaszka.

Gospodarzami tegorocznego spotkania byli: starosta ostrowski Paweł Rajski, burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak oraz przewodniczący rad: powiatu ostrowskiego Andrzej Leraczyk i Raszkowa Andrzej Matyba.

 

Drugą cześć spotkania zorganizowaną w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera rozpoczął występ Zespołu Muzyki Dawnej Effascinato, działającego przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Raszkowie. Młodzi muzycy nagradzani na ogólnopolskich festiwalach m.in. Schola Cantorum wprowadzili zebranych w muzyczny nastrój starych zamków.

- To dla nas ogromna radość i zaszczyt, że po raz trzeci mogliśmy zorganizować noworoczne spotkania samorządowców. Witam Państwa w sali sportowej w Raszkowie, która za kilka tygodni od 2 do 4 marca gościć będzie najlepszych w Polsce tenisistów stołowych na rozgrywanych właśnie u nas Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie - powiedział Jacek Bartczak burmistrz Raszkowa.

- W ubiegłym roku powiedziałem, że samorządowcy swoją pracą piszą symboliczne księgi gmin. Dziś symbolicznie zamykamy tom trzeci, ale nowe swoje księgi życia tworzyło prawie 2 tysiące rodzin, bo tyle dzieci urodziło się w 2017 r. w naszym szpitalu. Dla nich wszystkich przyjdzie nam pracować, tworzyć warunki dla rozwoju i godnego życia. Każdy z nas mógłby pewnie długo wyliczać ile różnych przedsięwzięć zostało w minionym roku zrealizowanych. Kiedy mówię o samorządzie są we mnie wielkie emocje. Żyję swoją pracą i chcę wszystkim powiedzieć dziękuję i podzielić się sukcesem. Życzę wszystkim, aby dopisywało nam zdrowie i tego byśmy dzielili się, ale tylko opłatkiem. Abyśmy byli razem, stanowili jedność, bo Polska jest jedna – powiedział P. Rajski.

Starosta ostrowski podkreślał, że samorządowcy z terenu powiatu stanowią jedną rodzinę i mogą liczyć na wsparcie tych, którzy obecnie pracują zarówno w Warszawie jak i Poznaniu, a według niego to m.in. zasługa samorządowego doświadczenia, którym mogą się poszczycić zarówno obecni ministrowie, wicewojewoda jak i parlamentarzyści. Przyznał to minister Andrzej Dera, mówiąc, że jego doświadczenie samorządowe jest wciąż dłuższe, niż to polityczne.

 

Zaproszeni goście złożyli samorządowcom życzenia. Minister Andżelika Możdżanowska życzyła, aby dzielić się dobrocią, bo to jedna z tych rzeczy, które mnożą się, jeśli się nią dzielić. Minister Andrzej Dera życzył reelekcji w nowej, dłuższej kadencji, bo dzięki temu będzie możliwe pochwalenie się większą ilością sukcesów. Poseł Tomasz Ławniczak życzył, aby każdy miał cele i taką gwiazdę, jaką mieli mędrcy zmierzający do żłobka. Senator Łukasz Mikołajczyk z kolei życzył, aby w 2018 roku wszyscy kroczyli ku wzajemnemu dobru, a wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, by samorządowcy realizowali swoje marzenia, nawet te, których nie wypowiadali głośno. Natomiast poseł Jarosław Urbaniak życzył, żeby podziały polegały na różnicy w poglądach, a nie trafiały do serc.

W części artystycznej wystąpił zespół Sonori Ensemble. Na koniec uroczysty toast za pomyślność wznieśli Andrzej Leraczyk i Andrzej Matyba w asyście wszystkich przewodniczących Rad Gmin Powiatu Ostrowskiego.
Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU