iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Z powiatu

W Gorzycach Wielkich do końca roku ma powstać piękny, nowoczesny obiekt

2020-06-04 09:06:00

Zdjęcie: ostrowwielkopolski.pl
Podpisano umowę z głównym wykonawcą budowy żłobka w Gorzycach Wielkich. Przetarg wygrała firma z Ostrowa Wielkopolskiego.

W sumie zgłosiło się pięć firm. Wybrano najbardziej korzystną ofertę.  Budowa żłobka kosztować będzie ponad 5 mln zł. Dużą część tej kwoty stanowi dofinansowanie zewnętrzne. Samorząd z sukcesem sięgnął po środki unijne oraz rządowe. W sumie udało się otrzymać ponad 6 mln 300 tysięcy złotych. Ponad połowa tej kwoty, bo 3 mln 700 tys. złotych trafi na budowę. Pozostałe środki będą przeznaczone na pierwsze dwa lata utrzymania placówki.
 
- Stoimy przed ogromnym wyzwaniem. Do końca roku pozostało 7 miesięcy, w tym czasie ma powstać piękny, nowoczesny, spełniający najwyższe standardy obiekt. 1 czerwca,  w Poznaniu wspólnie z panią skarbnik Marią Olejniczak podpisaliśmy  umowę z minister rodziny Marleną Maląg i wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem na dofinansowanie budowy w ramach programu Maluch +. Tydzień wcześniej podobną umowę podpisaliśmy z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego na środki unijne. Każdej prowadzonej inwestycji w gminie bardzo skrupulatnie się przyglądam. Budowa żłobka ze względu na swój  krótki czas będzie mieć wysoki priorytet wśród gminnych inwestycji – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
 
Powierzchnia żłobka wyniesie prawie 800 m2 . Budynek będzie parterowy. Wszystkie sale dziecięce usytuowane będą od strony  południowej. Każda z osobnym wyjściem na taras. Od strony północnej znajdą się pomieszczenia gospodarcze, kuchnia, stołówka, gabinety specjalistyczne i toalety. Dodatkowo powstanie miejsce do mycia wózków, archiwum, pokój dla matki karmiącej, kotłownia, wejście główne będzie od strony wschodniej.
 

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Źródło: ostrowwielkopolski.plReklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl