iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Ostrów Wielkopolski

W Arenie ma być szczepionych 2 500 osób tygodniowo

2021-04-07 13:21:56

Władze miasta chcą zorganizować w Arenie Ostrów punkt szczepień masowych, przyłączając się w ten sposób do Narodowego Programu Szczepień. Czekają tylko za przyznaniem akredytacji arenie, ze strony wojewody wielkopolskiego, kwalifikującej obiekt do uruchomienia w nim punktu szczepień. Ma to nastąpić najpóźniej 11 kwietnia br.

Co zdecydowało o takiej lokalizacji? - Po pierwsze usytuowanie tego obiektu. Obok znajduje się centrum przesiadkowe, gdzie dojeżdżają niemal wszystkie miejskie autobusy a także miejsca parkingowe, które będą do dyspozycji mieszkańców, którzy będą przyjeżdżać na szczepienia. Poza tym Arenę Ostrów już raz wykorzystaliśmy do tego celu i doskonale się sprawdziła (w lutym i marcu przeprowadzone zostały szczepienia dla nauczycieli, z których skorzystało 2 500 osób - przyp. red.), więc w naszej ocenie jest to najlepszy i najbardziej optymalny wybór - poinformowała podczas konferencji prasowej Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp. dodając, że jeszcze w styczniu, kiedy ruszał NPS samorząd Ostrowa Wlkp. zgłaszał gotowość we współorganizacji szczepień na terenie miasta. - Wówczas niestety nie było to możliwe z uwagi na brak m.in. wystarczającej liczby szczepionek. (...) Teraz naszym celem jest wyszczepić jak największą ilość mieszkańców ziemi ostrowskiej - zapowiedziała prezydent miasta, która stoi na czele specjalnego zespołu, który został powołany do koordynowania przebiegu szczepień.

 

Natomiast aktualnie w Ostrowie działają 4 punkty szczepień - w szpitalu oraz trzech POZ-ach przy Wrocławskiej, Wysockiej i Brzozowej. Prezydent miasta zaznaczyła także, że w oczekiwaniu na akredytację, przystąpiono już do pierwszych prac organizacyjnych.

 

- Przygotowany harmonogram przewiduje wyszczepnie co najmniej 2 500 osób tygodniowo. Wszelkie szczegóły dopracowujemy z ostrowskim szpitalem, bo to między innymi od jego możliwości i zdolności kadrowych zależeć będzie to, ile punktów szczepiennych w Arenie będziemy mogli uruchomić. Natomiast dziś jako prezydent miasta mogę zagwarantować, że będziemy robić wszystko, aby każda szczepionka, która trafi na Arenę, była wykorzystana - zapewniała Beata Klimek zwracając jednocześnie uwagę, że decyzje w kwestii możliwości rejestracji na szczepieni w arenie, jeszcze nie zapadły po stronie administracji rządowej i miasto czeka na wytyczne. 

 

Ze stron władz miasta płyną także zapewnienia, że funkcjonowanie punktu szczepień nie będzie kolidowało z innymi przedsięwzięciami, realizowanymi w Arenie Ostrów. Natomiast niebawem na stronie internetowej miasta zostanie uruchomiona specjalna zakładka, w której mieszkańcy ziemi ostrowskiej znajdą wszelkie niezbędne informacje związane z uruchomieniem punktu szczepień w Arenie Ostrów.

(alf)
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl