iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

W Amfiteatrze powieje dziś orientalnymi klimatami

Wieczorem z wyjątkowym koncertem wystąpi tam lubująca się w muzyce krajów arabskich i afrykańskich - Rasm Almashan.

Artystka przed publicznością zaprezentuje się o godz. 20.00. Gdyby warunki pogodowe uniemożliwiały organizację koncert w Amfiteatrze, będą one przenoszone na Dużą Scenę Ostrowskiego Centrum Kultury i zacznie się on o 20.30, by widzowie z Amfiteatru zdążyli dotrzeć do centrum. Informacja o ewentualnej zmianie miejsca koncertu zostanie podana w godzinach popołudniowych.

 

Rasm Almashan to wybitna i unikalna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Soomood”. Podczas występów, wokalistce towarzyszy zespół wybitnych muzyków, wywodzących się z World Music i Jazzu.

 

Koniec 2019 roku przyniósł jej długo oczekiwaną autorską płytę "YEMENIA", która odnosi coraz większe sukcesy. Album przez trzy miesiące był w TOP20 na World Charts Music Europe - jednej z najważniejszych list, na którą głosują dziennikarze muzyczni, zrzeszeni w około 50 europejskich rozgłośniach radiowych.

(alf)






Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również