iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

W 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki

W najbliższą sobotę odbędzie się 5. Wielki Koncert Miejski. Zgromadzoną na ostrowskim Rynku publiczność zaczaruje znakomity tenor, solista Teatru Wielkiego, Bogusław Morka.

Będzie to uroczysty koncert galowy z okazji 200. rocznicy urodzin wielkiego patrioty i twórcy Opery Narodowej Stanisława Moniuszki, uczczenia rocznicy 30-lecia wyborów czerwcowych, a także zakończenia Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości „Republiki Ostrowskiej” i Powstania Wielkopolskiego.

- W tym roku obchodzimy Rok Stanisława Moniuszki, zabrzmią więc jego najpiękniejsze arie, które wyśpiewa dla nas znany i lubiany w Ostrowie Wielkopolskim Bogusław Morka. Zapraszam w sobotę na Rynek - spędźmy ten wieczór razem przy wspaniałej, polskiej muzyce! – zachęca Beata Klimek, prezydent miasta.

 

Na scenie pojawią się:

- Bogusław Morka - tenor,

- Agnieszka Kozłowska - sopran,

- Emilia Zielińska - sopran,

- Mariusz Ruta - tenor,

- Tomasz Jarosz - bas/baryton,

- Michał Janicki – baryton.

Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją prof. Bohdana Jarmołowicza. Gospodarzem wieczoru będzie Laura Łącz

 

To już 5. Wielki Koncert Miejski. Od pięciu lat prezydent Miasta zaprasza mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego na koncert plenerowy, który tradycyjnie odbywa się na ostrowskim Rynku. Na pierwszym koncercie wystąpił zespół folkowy Vołosi. Drugi koncert należał do rewelacyjnej i niepowtarzalnej Hani Stach, która zaśpiewała największe przeboje Whitney Houston w aranżacji symfonicznej. Dwa lata temu na scenie wystąpili sopraniści i tenorzy zarówno z Polski, jak i z zagranicy, a gwiazdami wieczoru byli: Ewa Iżykowska i Kaludi Kaludov. Ubiegłoroczny koncert był pokazem doskonałych umiejętności tak wokalnych, jak i scenicznych trzech tenorów: Dariusza Stachury, Pawła Skałuby oraz Łukasza Gaja. Podczas koncertu usłyszeliśmy pieśni polskie i neapolitańskie, arie operowe i operetkowe. Przez pierwsze cztery koncerty gwiazdom Wielkich Koncertów Miejskich towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej. Podczas każdego z nich ostrowski Rynek zapełnił się sympatykami muzyki, a wykonawcy wielokrotnie bisowali. Zapewne podobnie będzie i w tym roku. Specjalnie na tę okazję dla publiczności przygotowanych zostanie blisko pół tysiąca miejsc siedzących.

 

W programie najpiękniejsze arie kompozytora z oper „Halka”, „Straszny dwór”, „Hrabina” oraz pieśni ze Śpiewnika Domowego – „Prząśniczka”, „Pieśń wojenna”, „Krakowiaczek”, „O matko moja”, „Swaty”, „Kwiatek”, „Pieśń wieczorna” i inne, a także pieśni patriotyczne.

 

Wykonawcy:

Bogusław Morka – tenor, numer jeden wśród polskich artystów specjalizujących się w repertuarze operetkowym.  Obdarzony niezwykle pięknym głosem, o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwie i szlachetnym, pełnym blasku brzmieniu – uważany jest przez znawców tej sztuki, za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta. Świetne warunki sceniczne sprawiają, że artysta z powodzeniem kreuje największe role romantycznych amantów w spektaklach muzycznych.

 

Agnieszka Kozłowska – sopran,

Emilia Zielińska – sopran,

Mariusz Ruta – tenor,

Michał Janicki – baryton,

Tomasz Jarosz – bas.

Akompaniuje orkiestra symfoniczna pod dyrekcją prof. Bohdana Jarmołowicza.

Gospodarz wieczoru: Laura Łącz - gwiazda teatru i filmu.

 

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI