iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Uzbierali prawie pół tony baterii

Któż to wykazał się taką inicjatywą? To maluchy z trzech przedszkoli - w Dębnicy, Czarnymlesie i Przygodzicach. W sumie wychowankowie tych placówek zebrali 447 kg baterii i akumulatorków, które poddane zostały recyklingowi.

Najwięcej ogniw w przeliczeniu na jedno dziecko, zebrano w Publicznym Przedszkolu „Stokrotka” w Dębnicy - 2,58 kg i to ono wygrało tę rywalizację. Tuż za nim uplasowało się Publiczne Przedszkole im. Jasia i Małgosi w Przygodzicach z wynikiem 2,10 kg a na trzecim miejscu uplasowało się oraz Publiczne Przedszkole „Calineczka” w Czarnymlesie, w którym posegregowano łącznie 1,66 kg baterii. W nagrodę czekały na nich upominki i talony na zakupy.

 

- Ta akcja ma walor ekologiczny i edukacyjny. Liczę, że na dobre wpoi najmłodszym, że zużyte baterie powinny być obowiązkowo zbierane, segregowane i przetwarzane. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - przekonuje wójt gminy Przygodzice,  Krzysztof Rasiak.

 

Patronat nad konkursem objął wójt gminy Przygodzice, przy udziale Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A. w Ostrowie Wlkp., w którym to zagospodarowano zebrane baterie.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również