iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Zapytaj prawnika

Uważajcie na wezwania do zapłaty!

2018-03-05 13:16:08

Do naszego Czytelnika trafiło pismo – wezwanie do zapłaty po… 15 latach. Co więcej, za towar, który nigdy nie został zakupiony. Jak się okazuje pismo takiej samej treści trafiło do wielu osób w kraju. Co w taki przypadku zrobić? W wyjaśnieniu tej sprawy pomogą nam prawnicy z kancelarii EIG Law & Tax.

Zanim przejdziemy do omówienia sprawy przedawnienia roszczeń słów kilka o nękających klientów firmach windykacyjnych.

Żaden podmiot gospodarczy czy osoba fizyczna, która nie jest komornikiem nie ma prawa bez naszej zgody prowadzić egzekucji. Firmy windykacyjne często łamią prawo, straszą i wymuszają spłatę zobowiązań. Niekiedy są to zobowiązania przedawnione lub nieistniejące. Do naszej kancelarii często zgłaszają się osoby poszkodowane w ten sposób. Windykator czy jakkolwiek inaczej nazwałby się pracownik firmy ściągającej długi, nie ma prawa bez naszej zgody przebywać na terenie naszej posesji. Nie ma prawa wymuszać na nas jakiegokolwiek działania.

 


 

Jeśli chcesz zadać pytanie prawnikowi, wyślij do nas e-maila na adres:

redakcja@igazetyinternetowe.pl

 

W temacie wiadomości wpisz: "Zapytaj prawnika",

a w treści opisz swój problem. Odpowiedź zostanie udzielona

na naszych łamach w powyższym cyklu.

 

Nie gwarantujemy jednak, że na każde z pytań zostanie udzielona odpowiedź. Nie określamy także terminu ukazania się

odpowiedzi od prawnika.

 

 

Udzielane na naszych łamach porady są bezpłatne!


 

Firma windykacyjna nie może nękać wiadomościami SMS-ami czy telefonami, ani uzyskiwać od nas przez telefon jakichkolwiek informacji. Windykatorzy często dzwonią pytając o nasze dane wrażliwe np. PESEL lub adres dla rzekomej weryfikacji tego, czy rozmawiają z właściwą osobą. Jeżeli nie jesteśmy pewni, z kim rozmawiamy, nigdy nie podawajmy żadnych danych.

Pozyskane w ten sposób informacje mogą posłużyć do popełnienia przestępstwa na naszą szkodę. Bardzo często spotykamy się ze zjawiskiem odsprzedaży zobowiązania. Do dłużnika zgłaszają się różne firmy powołując się na cesje wierzytelności i próbują windykować dług, którego pierwotnie (jeżeli taki dług jest autentyczny) wierzycielem był inny podmiot. Dzieje się tak często z niezapłaconymi rachunkami za telefon.

Firmy windykacyjne przysyłają zwykłą pocztą wezwania do zapłaty. Tym samym oczywiście nie są w stanie udowodnić doręczenia wezwania. Liczą jednak na naszą odpowiedź, która może zostać interpretowana, jako uznanie długu.

Jeżeli jesteśmy pewni, że wezwanie dotyczy fikcyjnego długu, korespondencję otrzymaliśmy zwykłą pocztą - możemy tę korespondencję zignorować.

 

Jeśli mimo tego firma windykacyjna będzie nas korespondencją, wiadomościami SMS lub telefonami należy powiadomić policję. Jeżeli nie będziemy pewni, czy otrzymana korespondencja jest prawdziwa i czy rodzi dla nas jakiekolwiek skutki prawne - należy się skontaktować z prawnikiem. Można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych organizowanych przez samorządy, bezpłatnych porad prawnych w biurze Senatora Łukasza Mikołajczyka, czy chociażby zwrócić się do redakcji iKrotoszyn, iJarocin, iPleszew, iOstrowWlkp, iKalisz lub iGostyn.pl, która przekaże nam Państwa pytania celem bezpłatnej konsultacji. Zgodnie z art. 117 kodeksu cywilnego zobowiązania majątkowe ulegają przedawnieniu po okresie dwóch lat i nie mogą być przymusowo egzekwowane.

Kancelaria EIG Law & Tax

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Źródło: *Artykuł partneraReklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl