iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Uwaga! Woda zdatna do picia, ale nie dla wszystkich

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

- Osoby z grupy ryzyka tj. kobiety w ciąży, niemowlęta, dzieci do 4. roku życia nie powinny używać wody z wodociągu publicznego Odolanów do celów spożywczych - informuje w wydanym komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowie Wielkopolskim.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowie Wielkopolskim na podstawie wyników przeprowadzonych badań informuje, że jakość wody wodociągu publicznego w Odolanowie odbiega od obowiązujących wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r. poz. 2294) w zakresie sumy trichloroetenu i tetrachloroetenu.

16 sierpnia ostrowski sanepid wydał decyzję o warunkowej przydatności do spożycia przez ludzi nakazującą administratorowi wodociągu podjęcie działań naprawczych oraz doprowadzenie jakości wody do wymagań rozporządzenia.

W związku z tym burmistrz Odolanowa zorganizował spotkanie z przedstawicielami urzędu, ZUK-u, OZK i OSP. Podjęto na nim m.in. decyzję o uruchomieniu miejsc zastępczego punktu poboru wody nadającej się do spożywania przez osoby z grupy ryzyka na parkingu Ochotniczej Straży Pożarnej w Odolanowie i parkingu między blokami ul. Gimnazjalna/MOPS. Woda transportowana jest w zbiornikach zastępczych i pochodzi z wodociągu w Tarchałach Wielkich.

Obecnie trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu.
 

Burmistrz apeluje do mieszkańców miejscowości i poszczególnych ulic*, aby w okresie przejściowym osoby z wysokiego ryzyka tj. kobiety w ciąży, niemowlęta, dzieci do 4. roku życia do celów spożywczych używali wody z wyznaczonych punktów poboru. Ponadto informuje, że do czasu wydania kolejnego komunikatu Inspektora Sanitarnego z Ostrowa Wielkopolskiego osobom z grupy ryzyka, którzy zakupią wodę butelkowaną 5 l, zostanie zwrócony przez Zakładu Usług Komunalnych w Odolanowie koszt zakupu po okazaniu paragonu.

 


*Informacja dotyczy mieszkańców:

1) Kaczor,
2) miasta Odolanowa z następujących ulic: Słoneczna, Kopernika, Ludomiry Namysł, Cofalskiego, Kaliska(od ul. Słonecznej do Rynku), Rynek, Fr. Sójki, Plac Kościuszki, I — Maja, Wiosny Ludów, Zamkowa, Bartosza, Parkowa, Madera, Natury, Liliowa, Krotoszyńska, ks. Nadstazika, Strzelecka, Kurochowska, Jana Pawła II, Trzy Mosty, Ogrodowa, Kwiatowa, Sadowa, Gimnazjalna, Wąska , Nowa, Strumykowa (Tarchały Wielkie), ks. Piszczygłowy, Osiedlowa, Chabrowa, Widokowa, Raszkowska, Chwaliszewska, Zacisze, Krótka, Polna, Zakątek, Ceglana, Grabowa , Kalinowa, Leśna, Przemysłowa, Dworcowa, Wiatraczna, Wiosenna, Jodłowa, Sosnowa, Świerkowa, Jałowcowa, Wierzbowa, Klonowa, Cyprysowa, Lipowa, Dębowa,
3) mieszkańców Raczyc, ul. Nowej i Odolanowskiej
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI