Ważne sprawy

Uwaga! Skażona woda w kilku miejscowościach w gminie Ostrów Wielkopolski

Uwaga! Skażona woda w kilku miejscowościach w gminie Ostrów Wielkopolski

Sanepid informuje, że w pobranych próbkach wody pochodzącej ze Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Górznie, w dwóch lokalizacjach: na terenie stacji paliw w Górznie i SUW w Górznie, stwierdzono że jakość wody pochodzącej z wodociągu sieciowego Górzno odbiega od obowiązujących wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku.

Woda nadaje się do spożycia przez ludzi po uprzednim przegotowaniu przez co najmniej dwie minuty.

Przegotowania wymaga również woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń oraz kąpieli noworodków i niemowląt.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.     

SUW w Górznie zaopatruje w wodę miejscowości: Górzno, Biniew, Szczury, Będzieszyn oraz część zabudowań w miejscowości Szczurawice: budynek PKP, nr 63, 64, 64 A, 65, 65 A, 66, 67, 67 A, 67 B, 68, 69, 70, 71, 72, 73.

W gminie Ostrów Wielkopolski natychmiast powołano sztab kryzysowy w tej sprawie. Przystąpiono już do chlorowania wody, które ma przywrócić jakość wody spełniającą określone wymagania.

Kolejne pobranie próbek będzie miało miejsce w środę, a wyniki badań będą znane najpóźniej w sobotę.


Źródło: ostrowwielkopolski.pl



Z regionu


Czytaj również