Z powiatu

Uszkodził kilkanaście myśliwskich ambon, bo chciał chronić zwierzynę

Uszkodził kilkanaście myśliwskich ambon, bo chciał chronić zwierzynę
Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.

Zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia usłyszał mężczyzna podejrzany o przecięcie drewnianych konstrukcji nośnych kilkunastu ambon myśliwskich w gminie Sośnie.

Policjanci z Posterunku Policji w Sośniach pod koniec kwietnia otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu trzech ambon myśliwskich, a kilka dni później o zniszczeniu kolejnych ośmiu. Wszystkie znajdowały się na terenie gminy Sośnie i należały do kół łowieckich.

W każdej ambonie uszkodzenia wyglądały podobnie, sprawca przy wykorzystaniu pilarki podcinał elementy konstrukcji nośnych i drabin ambon. Działał przy tym bardzo ostrożnie, w miejscach oddalonych od dróg.

Wszystkie zebrane w sprawie materiały wskazywały na złośliwe działanie sprawcy.

Łączna wartość zniszczonego mienia wyniosła blisko 30 000 zł.

- Dzięki pracy mundurowych z Posterunku Policji w Sośniach przy współpracy z Wydziałem Kryminalnym ostrowskiej komendy, 6 maja udało się zatrzymać 32-letniego mieszkańca gminy Sośnie podejrzanego o dokonanie zniszczeń. Mężczyzna usłyszał zarzuty w związku z art. 288 par. 1 Kodeksu Karnego - podają mundurowi.

Podejrzany złożył wyjaśnienia, tłumacząc swoje zachowanie tym, że chciał chronić zwierzęta.

Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP Ostrów Wlkp.




Z regionu


Czytaj również

iOstrowWlkp.pl reklamy
WALBET

iOstrowWlkp.pl reklamy