iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Urząd gminy wyposażony w defibrylator AED

Urządzenie ratujące ludzkie życie w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca znajduje się na parterze budynku przy ulicy Gimnazjalnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Informacja o tym, iż w urzędzie gminy znajduje się Automatyczny Elektroniczny Defibrylator znajduje się na specjalnych tablicach zamontowanych na znakach drogowych przy ulicy Gimnazjalnej w Ostrowie Wlkp. 

 

- Każdego dnia urząd gminy odwiedza wiele osób załatwiających swoje sprawy, takie urządzenie jest więc niezbędne. Miejmy nadzieję, że nigdy nie będzie potrzeby użycia defibrylatora, ale jeśli zdarzy się taka sytuacja, będziemy lepiej przygotowani – podkreśla wójt gminy Ostrów Wlkp., Piotr Kuroszczyk.

 

NZK (nagłe zatrzymanie krążenia) może spotkać każdego, niezależnie od wieku. Stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci na świecie, dlatego tak ważna jest natychmiastowa pierwsza pomoc, która może uratować życie poszkodowanego.

 

- Obsługa AED została maksymalnie uproszczona. Bardzo czytelna instrukcja graficzna na opakowaniu oraz pomoc asystenta głosowego sprawiają, że nawet człowiek, który nigdy nie słyszał o defibrylatorze, poradzi sobie z jego użyciem – zapewnia Anna Woźnica z Zespołu Promocji Gminy oraz współinicjatorka zakupu urządzenia.  

 

Jednocześnie dodaje, że urząd ma w planach zorganizowanie dla mieszkańców bezpłatnego szkolenia z użycia defibrylatora oraz udzielenia pierwszej pomocy przez wykwalifikowanego ratownika. 

 

- Wystarczy zadzwonić do urzędu gminy pod numer tel. 62 734 62 35 i poinformować nas o tym. My zajmiemy się resztą – wyjaśnia Anna Woźnica.

 

Zakup defibrylatora, który kosztował 5.500 zł, został sfinansowany z budżetu gminy Ostrów Wielkopolski a inicjatorami jego nabycia byli pracownicy urzędu - Anna Woźnica z Zespołu Promocji Gminy i Mateusz Krawczyk z Referatu Spraw Obywatelskich.

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również