iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach pomogli samotnemu mężczyźnie, który szukał schronienia przed siarczystym mrozem.

29 stycznia przed godziną 22.00 policjanci z Nowych Skalmierzyc zostali powiadomieni przez  zatroskaną kobietę o spotkaniu wyziębionego, bezdomnego mężczyzny. We wskazane miejsce pojechali funkcjonariusze. Mundurowi ustalili, że faktycznie 68-letni mężczyzna nie ma się gdzie podziać. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jest samotny, nie ma żadnej rodziny i szuka schronienia. Policjanci ustalili, że pod podanym ostatnim adresem miejsca jego zamieszkania nie ma już żadnego budynku. Mł. asp. Przemysław Musielak i sierż. sztab. Łukasz Buczkowski natychmiast podjęli decyzję o tym, aby jak najszybciej pomóc mężczyźnie i zapewnić mu nocleg.

 

Policjanci przewieźli 68-latka do komisariatu i tam poczęstowali go posiłkiem i ciepłą herbatą. Następnie, mundurowi znaleźli ciepłe i bezpieczne schronienie w jednej z placówek niosących pomoc osobom w trudnej, życiowej sytuacji i zwieźli tam mężczyznę.

 

Policja dziękuje mieszkance Skalmierzyc za okazaną troskę, wrażliwość i powiadomienie o potrzebie pomocy 68-latkowi. Dzięki szybkim decyzjom i zrozumieniu kolejny raz udało się pomóc potrzebującej osobie.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również