iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

„Unia Europejska - czas młodych”

Polska od 15 lat należy do Unii Europejskiej. Z tej okazji w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego realizowany jest projekt „Unia Europejska - czas młodych”.

Składają się na niego aż trzy przedsięwzięcia: dwuetapowy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, konkurs plastyczny oraz panel dyskusyjno-seminaryjny realizowany przez pracowników naukowych Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

 

W IV Liceum Ogólnokształcącym gościła prof. Beata Przybylska-Maszner z WNPID Uniwersytetu Poznańskiego, która poprowadziła zajęcia pod intrygującym tytułem „Unia Europejska jako aktor stosunków międzynarodowych”. Prelegentka przedstawiła zgromadzonemu audytorium szereg ciekawych kwestii dotyczących historii i dnia dzisiejszego UE. Młodzież, żywo zainteresowana tematyką spotkania, zadawała wykładowczyni pytania dotyczące zwłaszcza możliwości studiowania i podejmowania pracy w krajach wspólnoty. Gorącym tematem spotkania był oczywiście „Brexit”, a zwłaszcza to, jak ewentualne Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może odbić się na sytuacji około 1 mln Polaków mieszkających i pracujących na Wyspach Brytyjskich. Pani Profesor Beata Przybylska-Maszner z wielka cierpliwością i humorem starała się wytłumaczyć młodzieży nawet  najtrudniejsze zagadnienia polityki europejskiej.

Wkrótce podsumowanie projektu „Unia Europejska - czas młodych”. Trwają konkursy, plastyczny i związany z wiedzą o integracji europejskiej. 16 kwietnia odbędzie się konferencja będąca zwieńczeniem całości działań podejmowanych w ramach przedstawionego wyżej projektu, którego inicjatorem i organizatorem jest powiat ostrowski. Podczas konferencji laureaci konkursów zaprezentują owoce swojej pracy, a wykładowcy akademiccy oraz zaproszeni goście zapoznają zebranych  z wynikami swoich badań nad problematyka europejską.

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI