iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Umowa podpisana. Przedszkole za ponad 11 mln zł ma być otwarte już za rok

2021-01-08 12:01:00

We wtorek, 5 stycznia, podpisano umowę na budowę 14-oddziałowego przedszkola z oddziałami dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz oddziałami żłobkowymi. Wartość tej inwestycji to niespełna 11,5 mln złotych.

- To będzie cudowne miejsce. Do tej niezwykle nowoczesnej, ekologicznej i przystosowanej do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami placówki trafi blisko 300 dzieci. Drzwi przedszkola, dla naszych najmłodszych mieszkańców i ich rodziców, otworzymy już 1 września 2022 roku. Niecierpliwie czekam na ten dzień – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

W przetargu wzięło udział osiem firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła lokalna firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o. o. w Ostrowie Wielkopolskim. We wtorek 5 stycznia 2021 roku przedstawiciele PBO - dyrektor Stanisław Pułkownik oraz jego zastępca Henryk Szulc - wzięli udział w oficjalnym spotkaniu z prezydent Beatą Klimek oraz Mikołajem Kostką, zastępcą prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, podczas którego podpisano umowę na budowę nowego budynku przedszkola przy ulicy Dobrej. Firma ta współpracowała już z miastem m.in. przy modernizacji Stadionu Miejskiego.

 

- Cieszę się, że to właśnie ostrowska firma wygrała przetarg i zajmie się tą inwestycją.  PBO to solidna marka! – zaznacza prezydent Beata Klimek.

 

Zadanie to zostanie zrealizowane w formule „Zaprojektuj – wybuduj” i powstanie w technologii budownictwa pasywnego, czyli maksymalnie energooszczędnego. Wykonanie projektu zaplanowane zostało na czerwiec 2021 roku, a zakończenie prac budowlanych na koniec czerwca 2022 roku.

 

W przedszkolu funkcjonować będzie kuchnia, dzięki której dzieci wymagające specjalnej diety otrzymają odpowiednie posiłki. Łazienki i toalety wyposażone będą w specjalne elementy, które ułatwią korzystanie z nich. Zamontowane zostaną także specjalne wanny. Znajdzie się tu także sala doświadczeń, czyli miejsce poznawanie świata za pomocą zmysłów, która dostosowana będzie do indywidualnych potrzeb dzieci i pełnić dla nich rolę terapeutyczną.

 

W czerwcu 2021 roku ogłoszony zostanie przetarg na modernizację ulicy Dobrej. Ta inwestycja ma ułatwić rodzicom przedszkolaków i dzieci w żłobku dojazd do placówki, a także poprawić komfort jazdy mieszkańcom tej części miasta.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl