iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Ukradli ponad 70 puszek piwa

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali na gorącym uczynku włamywaczy. Mężczyźni w środku nocy włamali się do metalowej wiaty marketu i ukradli ponad 70 puszek piwa.

- W nocy 24 czerwca, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim podczas pełnionej służby, na terenie gminy Ostrów Wlkp. zauważyli w rejonie jednego z marketów dwóch mężczyzn, którzy szli z dużymi zapakowanymi torbami. Sytuacja ta wzbudziła zainteresowanie mundurowych, ponieważ podejrzewali, że mogli przenosić jakieś kradzione przedmioty. Okazało się, że w torbach zakupowych mężczyźni mieli kilkanaście zgrzewek piwa. Mężczyźni tłumaczyli policjantom, że alkohol kupili w markecie. Policjanci nie dali wiary ich słowom. Dokładnie sprawdzili rejon marketu. Okazało się, że wiata sklepu jest uszkodzona. Dodatkowo, przy mężczyznach policjanci znaleźli metalowe pręty. Po chwili mężczyźni przyznali się policjantom, że to oni włamali się do zaplecza sklepu i ukradli ponad 70 puszek piwa - wyjaśniają mundurowi.

37 i 44-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Dzień później usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że 44-latek działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również