Z powiatu

Ukradł ze sklepu siekierę i alkohol, potem groził ochronie

Ukradł ze sklepu siekierę i alkohol, potem groził ochronie
Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.

W jednym ze sklepów w Nowych Skalmierzycach 45-letni mężczyzna ukradł alkohol i siekierę. Gdy ochrona próbowała go zatrzymać, stał się agresywny i groził im pozbawieniem życia.

 

W piątek, 18 października, około godziny 12.00, Komisariat Policji w Nowych Skalmierzycach został powiadomiony przez pracownika ochrony o groźnym incydencie, do którego doszło tego samego dnia przed godziną 11.00 w jednym ze sklepów w tej miejscowości.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nieznany wówczas mężczyzna dokonał kradzieży siekiery oraz alkoholu. Gdy pracownicy ochrony próbowali go zatrzymać, sprawca stał się agresywny - trzymając w ręku skradzioną siekierę, groził im pozbawieniem życia - informują mundurowi.

Po przybyciu na miejsce policjantów z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach, mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Zgodnie z przepisami za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


Źródło: KPP Ostrów Wlkp.



Z regionu


Czytaj również

iOstrowWlkp.pl reklamy
WALBET

iOstrowWlkp.pl reklamy