iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Uderzył w ostrowską "elkę" i uciekł...

Zdjęcie: KPP Milicz

Dwa samochody osobowe – w tym auto nauki jazdy z powiatu ostrowskiego – zostały uszkodzone w wyniku zderzenia do jakiego doszło na drodze niedaleko Ostrowąsów. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

 

- Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 11.00, w piątek 5 sierpnia, na drodze pomiędzy miejscowościami Ostrowąsy – Chałupy w gminie Milicz. Jak wykazały wstępne czynności przeprowadzone przez policjantów na miejscu zdarzenia, w stronę Milicza jechał samochód nauki jazdy marki Kia Rio kierowany przez 27-letniego kursanta, obok siedział 40-letni instruktor nauki jazdy – obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu ostrowskiego. Gdy kursant zwolnił prędkość jazdy w celu uniknięcia zderzenia z sarną, która przebiegała przez jezdnię, jadący za nim kierowca samochodu osobowego marki Peugeot nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył „elki” doprowadzając do zjechania obu pojazdów z jezdni do przydrożnego rowu, gdzie utknęły uszkodzone samochody. Kierujący peugeotem mężczyzna o własnych siłach wysiadł z samochodu i oddalił się z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku porzucając uszkodzony samochód - informuje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

Kursantowi i instruktorowi nic się nie stało, także nikt inny nie ucierpiał. Uszkodzone pojazdy nie nadawały się już do dalszej jazdy. Auto nauki jazdy zostało zabezpieczone przez właściciela we własnym zakresie, natomiast peugeot został zabezpieczony przez policjantów na parkingu strzeżonym. Policjanci ustalili, że kursant i instruktor nauki jazdy byli trzeźwi.

- Kierujący peugeotem 37-letni mieszkaniec Sulmierzyc w powiecie krotoszyńskim, jeszcze tego samego dnia około godziny 19.00 dobrowolnie zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu. Mężczyzna był trzeźwy i posiadał wymagane prawo jazdy, nie potrafił jednak racjonalnie wytłumaczyć policjantom dlaczego oddalił się z miejsca kolizji. Obecnie trwają policyjne czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia drogowego - dodaje oficer prasowy.

 

Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zmniejszenie prędkości jazdy, zwiększenie odstępów od poruszających się pojazdów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze.

Źródło: KPP Milicz


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI