iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Uczniowie z Lewkowa z wizytą u ostrowskich policjantów

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Lewkowie. Dzieci miały okazję zwiedzić miejsce pracy policjantów oraz poznać tajniki ich pracy. Pierwszoklasiści wysłuchali też pogadanki o tym, jak być bezpiecznym.

 

- Ostrowscy policjanci każdego dnia zajmują się działaniami z zakresu profilaktyki, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego miasta i powiatu. Dlatego, dzisiaj do komendy zawitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lewkowie. Policjanci przeprowadzili w świetlicy zajęcia na temat pracy policjanta z różnych komórek i wydziałów. Mali goście mieli okazję zobaczyć wyposażenie na co dzień wykorzystywane do służby w policji. Następnie funkcjonariusze oprowadzili dzieci po komendzie. Uczniowie  mieli możliwość obejrzenia stanowisko kierowania dyżurnego oraz policyjnego aresztu - relacjonują ostrowscy mundurowi.

Dzieci wysłuchały też pogadanki o tym, jak być bezpiecznym. Dowiedziały się którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Dodatkowo policjantka przypomniała, w jaki sposób należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Dzieci dowiedziały się też, że Sierżant Pyrek jest na e-platformie pyrek.pl, a tam można skorzystać z gier, quizów, kolorowanek, które mają charakter prewencyjny i ich celem jest szerzenie edukacyjnych treści dotyczących bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również