iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Uczniowie szkół w gminie Przygodzice otrzymali kamizelki odblaskowe

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Policyjni profilaktycy i policjanci z Komisariatu Policji w Przygodzicach przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przygodzicach rozdali we wszystkich szkołach podstawowych w tej gminie kamizelki odblaskowe. Blisko 700 uczniów otrzymało kamizelki.

- Dzieci to najmniej świadomi i niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego tak ważna jest ich edukacja i kształtowanie właściwych postaw już od najmłodszych lat. Nieodzownym elementem każdego spotkania jest uświadamianie dzieciom jak ogromne znaczenie dla ich widoczności na drodze ma noszenie odblasków. 24 i 25 stycznia policjanci odwiedzili wszystkie szkoły podstawowe na terenie gminy Przygodzice - informują ostrowscy mundurowi.

Podczas spotkań mundurowi wręczyli dzieciom kamizelki odblaskowe, a także w związku z nadchodzącymi feriami przypomnieli zasady i bezpieczne zachowania w czasie zimowego wypoczynku oraz omówili sposoby postępowania w sytuacji wystąpienia zagrożenia. To podczas takich spotkań najmłodsi mogą usłyszeć od policjantów wiele cennych rad i wskazówek, po to by czas odpoczynku i zabawy był bezpieczny dla dzieci. Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na sankach czy łyżwach sprawiają niewątpliwie wiele radości.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski
- Fotorelacja -

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI