iOstrowWlkp.pl reklamy
Edukacja

Uczniowie III LO z sukcesem w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej

2023-01-12 13:01:00
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Jan Potaśniczak, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, wygrał V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej w Krakowie, a Szymon Woźniak, również uczeń III LO, wystąpił w ścisłym finale.


Finał V Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego o Republice Słowackiej odbył się 10 stycznia. Konkurs został zorganizowany przez Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie we współpracy z Konsulatem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Instytutem Słowackim w Warszawie.

Zmagania konkursowe polegały w pierwszym i drugim etapie na rozwiązaniu testu, który obejmował bardzo szeroką wiedzę dotyczącą walorów środowiska przyrodniczego, walorów dóbr kultury, regionów turystycznych, uzdrowisk, obiektów wpisanych na listę UNESCO oraz przejawów współczesnej gospodarki Republiki Słowackiej. Etap trzeci konkursu był związany z rozpoznawaniem obiektów przedstawionych na slajdach oraz ich lokalizacji.

Jan Potaśniczak w konkursie wiedzy pokonał 47 uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do ścisłego finału. W nagrodę otrzymał indeks na wybrane kierunki studiów w Krakowie, nagrody rzeczowe oraz voucher dla dwóch osób do wykorzystania w wysokiej klasy hotelach na terenie Słowacji w Tatrach.

– Warto dodać, że Szymon Woźniak, również uczeń III LO, został finalistą tego konkursu zajmując wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej – powiedział opiekun naukowy uczniów, nauczyciel geografii i dyrektor szkoły Przemysław Zimniak, który towarzyszył finalistom podczas dwudniowego pobytu w Krakowie.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również