iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Uczniowie III LO wzięli udział w Gali Fundacji Świętego Mikołaja

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim wraz z opiekunami wzięli udział w Gali Fundacji Świętego Mikołaja w warszawskim Wilanowie. Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej, Pałac Wilanowski oraz, na zaproszenie Agaty Kornhauser-Dudy,  Pałac Prezydencki.

Uczniowie III LO na uroczystą Galę Fundacji Świętego Mikołaja zostali zaproszeni przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które doceniło debiut szkoły w rankingu konkursu „Solidarna Szkoła” i zajęcie przez nią honorowego 2. miejsca w kategorii „średnie i duże miasta”.

Podczas dwudniowego wyjazdu uczniowie mieli okazję odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego i Pałac Wilanowski, gdzie wzięli udział w koncercie muzyki klasycznej. Jedną z atrakcji były też warsztaty na temat komunikacji bez przemocy przygotowane w Instytucie Dziedzictwa Myśli Narodowej. Uczniowie III LO zostali też zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego, gdzie mieli możliwość spotkania i porozmawiania z żoną prezydenta RP Agatą Kornhauser-Dudą.

Warto podkreślić, że III Liceum Ogólnokształcące uczestniczy w programie stypendialnym Fundacji Świętego Mikołaja, dzięki czemu uczniowie otrzymują stypendia, które mogą przeznaczyć na podręczniki i pomoce naukowe, rozwój swoich pasji czy potrzebny sprzęt elektroniczny.

Podczas projektu wyjazdowego pod nazwą „Śladami Marii Grzegorzewskiej w Warszawie” szkołę reprezentowały uczennice: Maria Kurdyła, Julia Mazur, Katarzyna Skrobańska i Roksana Szopińska pod opieką Katarzyny Kamzol, nauczycielki biologii i szkolnego pedagoga oraz Doroty Kryś, nauczycielki matematyki.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI