iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Uczeń III LO najlepszym geografem w Wielkopolsce!

2023-02-08 07:20:38
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim został najlepszym geografem Wielkopolski. Jan Potaśniczak jest laureatem etapu okręgowego XLIX Olimpiady Geograficznej w Poznaniu, zajmując ostatecznie pierwsze miejsce.


Etap okręgowy Olimpiady Geograficznej odbył się 4-5 lutego na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu. Zakwalifikowało się do niego 72 uczniów z całej Wielkopolski, wśród nich znalazło się dwoje uczniów z III LO, którzy jako jedyni reprezentowali powiat ostrowski: Zuzanna Andrzejak i Jan Potaśniczak.

Dwudniowe zmagania olimpijskie polegały na rozwiązaniu trzech testów wiedzy i quizu multimedialnego oraz zaprezentowaniu przed jury wypowiedzi ustnej na wylosowany temat. Ostateczne zatwierdzenie wyników etapów okręgowych XLIX Olimpiady Geograficznej z całej Polski zostanie ogłoszone przez Komitet Główny w Warszawie w połowie marca.

Jan Potaśniczak, który okazał się niepokonany w Poznaniu, rozpoczyna przygotowania do etapu centralnego Olimpiady Geograficznej, który odbędzie się 20-23 kwietnia w Katowicach. Warto dodać, że rok 2023 rozpoczął się dla ucznia wielkimi sukcesami, gdyż miesiąc temu został zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego o Republice Słowackiej w Krakowie. Opiekunem naukowym Janka jest Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii i dyrektor szkoły.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również