iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Uciekali mercedesem, a potem pieszo. Policyjny pościg zakończony sukcesem

2022-01-25 07:01:00
Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podróżowali samochodem marki Mercedes i po zatrzymaniu do kontroli drogowej rozpoczęli ucieczkę pieszo. Okazało się, że kierowca posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów, miał 0,36 promila alkoholu i niewykluczone, że kierował autem pod wpływem narkotyków. Dodatkowo policjanci znaleźli przy mężczyźnie woreczek z metamfetaminą.


- 23 stycznia około godziny 9.00, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy patrolując miasto zauważyli poruszający się ulicą Wrocławską pojazd w złym stanie technicznym. Policjanci dali sygnał kierującemu do zatrzymania się. Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu zjechał na pobocze i zatrzymał auto w odległości około 150 metrów od policjantów. Z samochodu wybiegło dwóch mężczyzn, którzy rozpoczęli ucieczkę pieszo. Policjanci natychmiast pobiegli za uciekinierami. O sytuacji został powiadomiony dyżurny, który na miejsce skierował kolejne patrole będące w służbie - informują ostrowscy policjanci.

W trakcie pościgu patrole prewencji zatrzymały mężczyzn. Kierowcą okazał się 26-latek z powiatu ostrzeszowskiego. Pasażerem natomiast 25-latek z Ostrowa Wlkp.
Okazało się, że kierujący 26-latek posiada dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów dotyczące wszystkich kategorii prawa jazdy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,36 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie woreczek z metamfetaminą. Niewykluczone, że mężczyzna kierował pod wpływem narkotyków, dlatego została pobrana od niego krew do badań pod kątem środków odurzających.

26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 5