iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Uciekał przed policjantami samochodem, a potem pieszo. Był nietrzeźwy i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach zatrzymali po pościgu 35-latka, który kierując fiatem punto nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy, posiadał też aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w trakcie pościgu, mężczyzna wjechał na teren jednej z prywatnych posesji i uderzył w zaparkowany tam samochód. 

 

 

W nocy, około 2:15 policjanci ruszyli w pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach dali sygnał do zatrzymania się kierującemu samochodem osobowym. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez policjantów, kierujący nie zatrzymał się i kontynuował jazdę. Policjanci rozpoczęli pościg, jednocześnie informując o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego.

Chwilę później kierujący wjechał na teren prywatnej posesji i uderzył w zaparkowany tam samochód. Kierowca wysiadł z samochodu i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 35-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony do marca 2023 roku. Badanie stanu trzeźwości 35-latka wykazało w jego organizmie promil alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

- Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 i jest to przestępstwo. Jeśli taka osoba nadal będzie prowadzić, może trafić do więzienia, a sąd dodatkowo ma możliwość zastosowania kary dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Kierujący, który nie zatrzyma się do kontroli drogowej również musi liczyć się z surowymi konsekwencjami i karą pozbawienia wolności nawet do pięciu lat - informują mundurowi. 

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI