iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Uciekał audi przed policjantami. Po kilku dniach został namierzony

Policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie będąc w rejonie służbowym, na drodze krajowej nr 25 postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierujący popełnił kilka wykroczeń. Siedzący za kierownicą mężczyzna, zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i rozpoczął ucieczkę.

Dodatkowo, w trakcie pościgu uderzył w radiowóz. Mężczyzna stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. W trakcie pościgu kierowca nie został zatrzymany, jednak szereg działań wykonanych w tej sprawie doprowadziły funkcjonariuszy do 24-latka i jego 20-letniego pasażera.

 

- Policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie na DK 25 zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca popełniał wykroczenia. Dodatkowo, auto miało rozbitą tylną lampę. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania kierującego. Ten jednak nie reagował i przyspieszył. Policjanci rozpoczęli działania pościgowe. Siedzący za kierownicą audi mężczyzna nie reagował na zaistniałą sytuację i jadąc z pasażerem kontynuował niebezpieczną jazdę w kierunku Międzyborza. Mężczyzna zmuszał innych uczestników ruchu drogowego do zjeżdżania na pobocze, stwarzając realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych kierowców. Doprowadził też do kolizji z radiowozem. Jechał w sposób uniemożliwiający wyprzedzenie go i zatrzymanie. W trakcie pościgu kierowca nie został zatrzymany - informuje ostrowska policja.

 

Prowadzone czynności operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy do kierującego i pasażera audi. 30 marca na terenie województwa dolnośląskiego policjanci z Wydziału Kryminalnego z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 24-latka. Mężczyzna przyznał się do ucieczki, tłumacząc swoje zachowanie tym, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i bał się konsekwencji. Dodatkowo przy 24-latku policjanci znaleźli niewielkie ilości amfetaminy.

Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za posiadanie narkotyków, jazdę bez uprawnień i popełnione wykroczenia drogowe.

Policjanci ustalili też i zatrzymali pasażera audi. Okazał się nim 20-letni mężczyzna, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gliwicach celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również