Ostrów Wielkopolski

Tych urodzin długo nie zapomni... 20-latek zatrzymany z narkotykami

Tych urodzin długo nie zapomni... 20-latek zatrzymany z narkotykami
Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.

Nocna kontrola drogowa w Ostrowie Wielkopolskim zakończyła się nie tylko wysokim mandatem i punktami karnymi dla 20-letniego kierowcy Skody. Policjanci, zwracając uwagę na nerwowe zachowanie pasażerów, ujawnili przy dwóch młodych mężczyznach narkotyki, w tym u jednego z nich, który właśnie obchodził swoje 20. urodziny, ponad 11 gramów metamfetaminy.

 

13 maja, około godziny 22:00, patrol Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zwrócił uwagę na kierującego pojazdem marki Skoda, który popełniał szereg wykroczeń drogowych. Mundurowi zauważyli - między innymi - że kierujący wyprzedził inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie sygnalizował wykonywanych manewrów oraz poruszał się pojazdem z niesprawnym oświetleniem.

Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi o łącznej wartości ponad 1 700 złotych oraz otrzymał 19 punktów karnych.

- Podczas wykonywania czynności uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie pasażerów podróżujących pojazdem. W związku z podejrzeniami mundurowi przeprowadzili dalsze czynności, w trakcie których przy dwóch 20-letnich mieszkańcach Ostrowa Wielkopolskiego ujawniono środki zabronione - informują mundurowi.

- Jeden z mężczyzn, który właśnie tego dnia obchodził swoje 20. urodziny, posiadał przy sobie ponad 11 gramów substancji, która według wstępnych badań okazała się metamfetaminą. Drugi z 20-latków miał przy sobie mniejszą ilość środków zabronionych - dodają policjanci.

Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.


Źródło: KPP Ostrów Wlkp.



Z regionu


Czytaj również

iOstrowWlkp.pl reklamy
WALBET

iOstrowWlkp.pl reklamy