13 maja, około godziny 22:00, patrol Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zwrócił uwagę na kierującego pojazdem marki Skoda, który popełniał szereg wykroczeń drogowych. Mundurowi zauważyli - między innymi - że kierujący wyprzedził inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie sygnalizował wykonywanych manewrów oraz poruszał się pojazdem z niesprawnym oświetleniem.
Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi o łącznej wartości ponad 1 700 złotych oraz otrzymał 19 punktów karnych.
- Podczas wykonywania czynności uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie pasażerów podróżujących pojazdem. W związku z podejrzeniami mundurowi przeprowadzili dalsze czynności, w trakcie których przy dwóch 20-letnich mieszkańcach Ostrowa Wielkopolskiego ujawniono środki zabronione - informują mundurowi.
- Jeden z mężczyzn, który właśnie tego dnia obchodził swoje 20. urodziny, posiadał przy sobie ponad 11 gramów substancji, która według wstępnych badań okazała się metamfetaminą. Drugi z 20-latków miał przy sobie mniejszą ilość środków zabronionych - dodają policjanci.
Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

















