iOstrowWlkp.pl reklamy
Tenis stołowy

Turniej przed Mistrzostwami Polski

2023-05-18 09:05:00
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

W sobotę, 13 maja, w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego z Tasomix organizowany przez ostrowski Ludowy Klub Sportowy Tajfun. Do udziału w zawodach zgłosiło się 16 tenisistek i 12 tenisistów w kategorii wiekowej „2010 i młodsi” z województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.


Po pięciu godzinach zmagań przy tenisowych stołach wyłoniono zwycięzców turnieju.

Kategorię młodziczek wygrała Gabriela Pułecka z MKS Rokita Brzeg Dolny, która w finale pokonała 3:1 Zuzannę Bazylewską z MKS Wolavia Wołów.

Kategorię młodzików wygrał Dawid Staniowski z LKS Odra Głoska, który w finale - po bardzo widowiskowym i zaciętym, pięciosetowym meczu - pokonał Filipa Piocha 3:2 z LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski.

- Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego z Tasomix był promocją tenisa stołowego, ale również integracją młodych tenisistów, trenerów i rodziców. Turniej był także ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Polski młodzików – mówi Robert Strzelczak, prezes LKS Tajfun.

Spośród startujących, aż 16. zawodników już za kilka dni weźmie udział w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików w Rzeszowie

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również