iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Turbinę gazową z OZC wywieźli do Anglii

Po zakończeniu sezonu grzewczego Ostrowski Zakład Ciepłowniczy SA tradycyjnie już przystąpił do prac serwisowych w elektrociepłowni.

Już w czerwcu rozpoczęły się prace przy kotłach węglowych. Modernizację przeszedł kolejny zasobnik miału – wymieniona została jego konstrukcja i poszycie, a dodatkowo został on wyłożony płytkami bazaltowymi w celu zabezpieczenia go przed ścieraniem i zużyciem. Do remontu zakwalifikowane zostały także sklepienia przednie dwóch kotłów.

- Wszystkie zaplanowane wcześniej prace przebiegały bez przeszkód – zapewnia Jan Grześkowiak, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Natomiast lipiec w pełni poświęcony został na przegląd generalny instalacji biomasowej. Kocioł poddany jest czyszczeniu, sprawdzane jest działanie poszczególnych układów mechanicznych i elektrycznych, wykonywane są niezbędne prace serwisowe mające zapewnić bezawaryjną pracę i wysoką sprawność instalacji ORC.

Turbina gazowa trafiła do serwisu i konserwacji. Prace te przeprowadzone zostaną w Anglii. Warto podkreślić, iż ostrowska spółka w umowie serwisowej zagwarantowała sobie, że na czas prac serwisowych do OZC-u trafia turbina zamienna. Dzięki temu system cały czas pracuje.

 

 
Źródło: OZC
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI