iOstrowWlkp.pl reklamy
Gorzyce Wielkie

Tu odetchniesz pełną piersią

Mowa o „parku tlenowym“, który z inicjatywy Grupy Odnowy Wsi z jej liderem Markiem Kuświkiem na czele oraz sołtyską Marią Fórmańską, powstaje w Gorzycach Wielkich.

- Pomysł parku polega na wykorzystaniu istniejącego drzewostanu, wzbogaceniu go o specjalne gatunki drzew, produkujące najwięcej tlenu i stworzeniu w ten sposób nowego miejsca do odpoczynku lub rekreacji - wyjaśniają władze gminy Ostrów Wielkopolski.

 

Ukończony został właśnie pierwszy etap zadania, w którym wykonano żwirowe alejki wraz z przepustami do okablowania lamp i obrzeżem z kostki betonowej. Prace kosztowały ponad 37 tys. złotych i zostały pokryte z budżetu gminy oraz funduszu sołeckiego. Natomiast w tym roku prace będą obejmować przede wszystkim nasadzenia specjalnych gatunków drzew i krzewów takich jak m.in. bukszpan wiecznie zielony, rozplenica japońska, dereń biały, lawenda wąskolistna, różanecznik, barwinek, tawuła japońska czy hosty, a całość uzupełni estetyczna mała architektura ogrodowa i dodatkowe oświetlenie terenu. Przewidziano na to 40 tys. zł. W przyszłości cały „park tlenowy” ma zostać otoczony wysokim na 150 cm płotem.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również