iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Trzy srebrne tarcze i jedna brązowa dla szkół powiatu ostrowskiego

2023-01-20 08:01:00
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

W tegorocznym rankingu organizowanym przez czasopismo „Perspektywy”, trzy srebrne tarcze i jedna brązowa trafiły do szkół w powiecie ostrowskim.


Dobre wyniki w corocznym Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących oraz Rankingu Głównym Techników osiągnęły szkoły prowadzone przez Powiat Ostrowski.

W organizowanym od 20 lat zestawieniu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” najwyżej spośród ostrowskich placówek licealnych uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego, które zajęło 44. miejsce w Wielkopolsce i 483. miejsce w całym kraju.

Na 47. miejscu w województwie i 507. w Polsce uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące. Pierwsza ze szkół po raz kolejny została uhonorowana przez fundację srebrną tarczą, III LO otrzymało tarczę brązową.

Spośród techników z powiatu ostrowskiego najwyżej sklasyfikowany został Zespół Szkół Technicznych, który otrzymał srebrną tarczę. Szkoła ta zajęła bardzo wysokie 9. miejsce w Wielkopolsce i 103. miejsce w Polsce.

Drugą lokatę w powiecie zajął Zespół Szkół Ekonomicznych im. J. Gniazdowskiego, który uplasował się na 23. miejscu w województwie i na 276. miejscu w całym kraju. Dla ZSE w rankingu również przygotowano srebrną tarczę.

81. miejsce w Wielkopolsce zajęło Technikum nr 3 im. Ernesta Malinowskiego (Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych), z kolei Technikum nr 4 (Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego) sklasyfikowano na 106. miejscu w województwie.

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU