iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Sobótka

Trwa rozbudowa przedszkola

2020-10-15 14:10:00

Inwestycja związana z rozbudową przedszkola w Sobótce pochłonie niespełna 850 tys. zł i w całości finansowana będzie z budżetu gminy Ostrów Wlkp.

Budynek, w którym mieści się przedszkole, liczy ponad 100 lat. Kilka lat temu wymieniono na nim dach, remontowane były także wnętrza. Głównym problemem budynku jest klatka schodowa, która nie odpowiada dzisiejszym normom. Jest wąska i drewniana. Swoje zastrzeżenia wnosi straż pożarna, zdaniem której tego typu klatki nie spełniają norm bezpieczeństwa. 
 
- W przedszkolu w Sobótce są dwa oddziały. Jedna sala znajduje się na parterze, druga na piętrze. Każdego dnia trzeba więc korzystać ze schodów. Po analizie budowlanej okazało się, że właściwie niemożliwe jest przebudowanie schodów wewnątrz budynku, musiałyby one znaleźć się na zewnątrz. A to spory wydatek. Stąd decyzja władz Gminy Ostrów Wielkopolski o budowie zupełnie nowej sali. Po zakończeniu inwestycji będą dwie sale na parterze, obok siebie - wyjaśnia wójt gminy, Kuroszczyk Piotr.
 
W ramach inwestycji do obecnego przedszkola, dobudowany zostanie parterowy budynek o powierzchni prawie 175 m2. Mury są już gotowe. Niebawem pojawi się strop. Gotowe są także przyłącza wodno–kanalizacyjne. W nowym budynku mieścić się będzie nowoczesna i przestronna sala zabaw wraz z toaletą, szatnią i małym magazynem. Dodatkowo powstanie m.in.: gabinet dyrektora, intendenta, wózkownia oraz wiatrołap. Do przedszkola w Sobótce uczęszcza 50 dzieci, w wieku od 3 do 6 lat.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl