iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Trwa remont w ostrowskiej Jedynce

Ostrowska Szkoła Podstawowa nr 1 “przeżywa” wielki remont. 11,5 mln złotych przeznaczono na kompleksowa modernizację i termomodernizację obiektu.

- Szkoła Podstawowa nr 1 została wybudowana w 1980 roku. Dotąd budynek nie był modernizowany w tak dużym zakresie. Po ponad 40 latach placówka potrzebowała już remontu. Dziś działamy, by spełnić marzenia uczniów o nowej sali gimnastycznej, czy łazienkach. Jestem przekonana, że po zakończeniu inwestycji szkoła będzie wyglądała fantastycznie. Mam nadzieję, że efekt spodoba się młodym ostrowianom i ich nauczycielom - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wykonanie robót budowlanych w Szkole Podstawowej nr 1 obejmuje dostosowanie budynku do aktualnych wymogów sanitarnych i przeciwpożarowych, budowę windy oraz dostosowanie obiektu dla osób z niepełnosprawnościami. Zakres również zakłada termomodernizację, wymianę części instalacji,  roboty remontowe, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Inwestycja to także nowy system monitoringu oraz sygnalizacji włamania i napadu.

- Celem tego zadania jest dostosowanie budynków do wymogów sanitarnych i przeciwpożarowych. Ta inwestycja zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo dzieci i pracowników szkoły. Kolejnym celem są zdecydowane działania termomodernizacyjne. Koszt inwestycji to 11,5 mln złotych, a termomodernizacja to blisko 4,3 mln złotych. Po zakończeniu zadania budynek będzie produkował zieloną energię dzięki panelom fotowoltaicznych, które zostaną zamontowane na dachu. Dzięki temu rozwiązaniu zaspokojone zostaną, w dużej części, potrzeby energetyczne placówki. Obiekt będzie ekologiczny i tańszy w eksploatacji - wyjaśnia Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Inwestycję realizuje ostrowska firma NAT-BUD Zbigniew Warga, zwycięzca przetargu. Zakończenie prac zaplanowano na jesień 2023 roku.

- Remont w naszej szkole cieszy zarówno dzieci, jak i nauczycieli. Zależy nam na tym, by szkoła wypiękniała. Ten budynek potrzebował zmian. Potrzebujemy nowej stolarki, instalacji, łazienek. Mam nadzieję, że uczniowie będą zachwyceni warunkami w jakich przyjdzie im się uczyć już niedługo. Trzymamy kciuki, by inwestycja zakończyła się nieco przed czasem, czyli przed 1 września 2023 roku - podkreśla Dorota Grześkowiak, dyrektor ostrowskiej SP1.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI