iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Trwa nabór dla "łapaczy" deszczówki

2020-07-07 08:07:00

1 lipca w Ostrowie ruszył nabór wniosków do pilotażowego programu dopłat dla mieszkańców, którzy zbierać i wykorzystywać będą wodę opadową. Na ten cel w ostrowskim budżecie zarezerwowanych zostało 70 tys. zł, a mieszkańcy mogą liczyć nawet na 2 tys. zł dofinansowania.

Program dotacyjny "Ostrów łapie deszcz" ma zachęcić mieszkańców Ostrowa do efektywnego gospodarowania wodą opadową na terenie swojej posesji.

Nabór wniosków o udzielenie dotacji potrwa do 21 lipca 2020 r. (włącznie). O dofinansowanie ubiegać się mogą:

1. Podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych, w szczególności:

a) osoby fizyczne,

b) wspólnoty mieszkaniowe,

c) osoby prawne,

d) przedsiębiorcy;

2) jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

 

Dotacja może być udzielona wyłącznie na dofinansowanie kosztów koniecznych do realizacji zadania - kosztów zakupu i montażu elementów wchodzących w skład systemu deszczowego, nie można jej jednak wykorzystać do opracowania dokumentacji, pokrycia kosztów remontu istniejącego systemu, a także zakupu i montażu rynien i rur spustowych.

- Na dofinansowanie w wysokości 500 zł może liczyć mieszkaniec, który na swojej posesji ustawi zbiornik na deszczówkę o pojemności do 500 litrów, 1000 zł - jeśli zbiornik będzie mieć powyżej 500 litrów. 2000 zł proponujemy tym ostrowianom, którzy zdecydują się na montaż nowego zbiornika podziemnego. By ubiegać się o dotację, wystarczy złożyć wniosek do ostrowskiego Urzędu Miejskiego – wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.

Miejska dotacja nie może pokrywać wydatków przeznaczonych na ten sam cel finansowany z innych bezzwrotnych źródeł – nie dostaniemy dwóch takich samych dotacji.

- Krótkie okresy ulew nie zmienią niestety trudnej sytuacji, gdy do gruntu dostaje się zbyt mało wody. Jesteśmy wciąż ostrzegani przez hydrologów o niezwykle niskich stanach wody w rzekach, o nadchodzącej suszy. „Łapanie” deszczu, do którego zachęcamy ostrowian, powoduje, że woda opadowa nie znika w kanalizacji, zamiast tego jest magazynowana i stopniowo rozprowadzana. Deszczówka ma znakomite właściwości - jest miękka, kwaśna, nie zawiera magnezu i wapnia. Jej zbieranie jest ekologiczne i ekonomiczne - zmniejsza zużycie uzdatnionej wody z wodociągu, co wpłynie nie tylko na mniejsze zużycie jej lokalnych zasobów, ale też na domowe rachunki – przekonuje wiceprezydent Kostka.

Warto pamiętać, że ostrowianie mogą także skorzystać z dofinansowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z programu „Moja Woda”.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl