iOstrowWlkp.pl reklamy
Koronawirus

Trudna sytuacja z Covid-19 w regionie. Rusza punkt pobrań wymazów

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska rozmawiała wczoraj podczas wideokonferencji z władzami powiatu ostrowskiego, miasta Ostrzeszów oraz Mikstat o aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z COVID-19.
W trakcie rozmów omówiono sytuację związaną z kolejnymi przypadkami zakażeń w jednej z lokalnych firm na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Do wczoraj potwierdzono 233 przypadki zakażeń w tym ognisku, a 170 osób objęto kwarantanną.
 
- Nasze działania muszą być skoordynowane i powinny zabezpieczać wszystkich mieszkańców, zwłaszcza osoby starsze i chore – mówiła wicewojewoda Aneta Niestrawska. W najbliższych dniach do dwóch placówek DPS na terenie powiatu oraz szpitala powiatowego trafi przekazany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki sprzęt ochrony osobistej – maseczki, rękawice,  płyny do dezynfekcji.
 
 
Jeszcze w tym tygodniu, zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka w gminie Mikstat uruchomiony zostanie punkt pobrań wymazów. Jego przygotowaniem i obsługą zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Mieszkańcy gminy i powiatu będą mogli przebadać się na obecność koronowairusa. W Mikstacie punkt wymazów będzie pracował  w najbliższy piątek (stadion) oraz we wtorek w przyszłym tygodniu (Rynek). Rozszerzenie badań do dwóch dni na terenie Mikstatu, zgodnie z oczekiwaniami lokalnego samorządu, podyktowane jest aktualną sytuacją, która wymaga natychmiastowej reakcji w celu opanowania ogniska epidemicznego. Możliwość wykonania testu dotyczy wyłącznie osób, które zarejestrują się telefonicznie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - tel. 61 65 68 075. Zgłoszenia będą prowadzone od 5 sierpnia w godz. 8:00-16:00.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również