iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Tradycje nagrodzone

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
W Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów na bożonarodzeniowe tradycje. Podczas uroczystości uhonorowano laureatów.

Pierwszy konkurs polegał na przygotowaniu tradycyjnych świątecznych wypieków lub dań ukazujących bogate tradycje kulinarne Wielkopolski związane z Bożym Narodzeniem. Drugi konkurs polegał na przygotowaniu tradycyjnej ozdoby, która nawiązuje do tego okresu.

 

Laureatami konkursu kulinarnego "Tradycje Bożonarodzeniowe z powiatu ostrowskiego" zostali:

  • KGW w Antoninie za barszcz czerwony z uszkami i drip czekoladowy
  • KGW w Wysocku Wielkim za potrawę postne gołąbki wigilijne oraz makową gwiazdę
  • Piotr Cuprych za potrawy karpik z przygodzickich stawów w zalewie słodko-kwaśnej oraz karp smażony z przygodzickich stawów.

 

Laureatami konkursu "Rękodzieła z powiatu ostrowskiego" zostali:

  • KGW w Wysocku Wielkim za przygotowanie eko choinki oraz ozdób świątecznych
  • KGW w Sobótce za przygotowanie materiałowych bombek

 

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci bonów konsumpcyjnych, które wręczył prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski. Upominki laureatom konkursów przekazali także: przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Piotr Walkowski, wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak oraz sekretarz gminy Ostrów Wielkopolski Dariusz Pryczak.

 

Konkurs Bożonarodzeniowe Tradycje z uwagi na sytuację epidemiczną zorganizowany został w formie online, mimo to cieszył się dużym zainteresowaniem. Do konkursu kulinarnego zgłosiło się 35 podmiotów, zgłaszając łącznie 40 wypieków i potraw. Do konkursu rękodzielniczego zgłosiło się 37 podmiotów, zgłaszając łącznie 41 ozdób.

 

Wszystkie nadesłane prace obejrzeć można na stronie Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

 

Organizatorami konkursów była Wielkopolska Izba Rolnicza, wspólnie z partnerem: Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych TUW zaprosiła Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia prowadzące działalność na terenach wiejskich oraz osoby indywidualne zamieszkałe na terenach wiejskich, do udziału w konkurach związanych z bożonarodzeniowymi tradycjami.

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również