iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Towarzystwo imprezuje i puszcza głośno muzykę

Sen z powiek spędzają mieszkańcom Ostrowa Wlkp., sceny rozgrywające się przed sklepami nocnymi po 22.00.
Interwencję w tej sprawie u władz miasta podjął radny Leszek Witoń.
 
- Punkty te mają za zadanie umożliwić zakup niezbędnych artykułów w godzinach ciszy nocnej na zasadach zakupu i powrotu do miejsca zamieszkania czy przebywania. Karygodnym a niezrozumiałym faktem jest parkowanie w obrębie punktów sprzedaży w tych godzinach, głośna muzyka, głośne rozmowy, praktycznie imprezowanie, spotkania towarzyskie itd., na co skarżą się mieszkańcy sąsiadujący z tymi punktami - wskazuje ostrowski radny jednocześnie zaznaczając, że celem jego interwencji nie jest ograniczanie działalności gospodarczej, a jedynie dbałość o szacunek do ciszy nocnej i komfortu życia ludzi w godzinach nocnych. 
 
Czy apel radnego zrobił wrażenie na rządzących w mieście? Najwyraźniej, bo Ci zapewniają, że w ramach działań prewencyjnych straż miejska zwiększy częstotliwość kontroli punktów sprzedaży działających całodobowo.
 
- Jednocześnie informuję, że interpelacja radnego przekazana została również do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, celem podejmowania czynności kontrolnych w tym zakresie - wskazuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.
 
(alf)
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również