iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

To nie falownik, a suszarka do grzybów była prawdopodobną przyczyną pożaru

Zdjęcie: JRG PSP Ostrów Wielkopolski

W piątek, 16 września, kilkanaście minut przed godziną 9.00 rano ostrowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze instalacji fotowoltaicznej w jednym z domów w Radłowie.

 

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zostało przeprowadzone rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że pożarem objęte pomieszczenie garażowe w budynku mieszkalnym, jednorodzinnym. Z informacji uzyskanych od właściciela wynikało, że najprawdopodobniej zapalił się falownik od instalacji fotowoltaicznej - informuje kpt. Tomasz Chmielecki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Działania strażaków, którzy ze względu na bardzo duże zadymienie musieli pracować w aparatach ochrony układu oddechowego, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu pomieszczeń garażu z jednoczesnym podjęciem działań gaśniczych. - W wyniku przeprowadzonego rozpoznania nie stwierdzono osób poszkodowanych wewnątrz. Ustalono, iż prawdopodobną przyczyna pożaru było pozostawianie w garażu bez dozoru włączonej suszarki do grzybów - podaje oficer prasowy.

W działaniach trwających ponad godzinę udział brały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz zastęp OSP Radłów.

Źródło: gov.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również