iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

To nie będzie kukułcze jajo

2021-05-21 12:05:00
Zdjęcie: umostrow.pl
Prace przy budowie blisko 200-metrowego odcinka ciągu pieszo-jezdnego przy ulicy Kukułczej w Ostrowie Wlkp., idą pełną parą. Zadanie pochłonie niemal 400 tys. zł, z czego blisko 170 tys. zł, to koszt wybudowania kanalizacji deszczowej (176 metrów w ulicy Kukułczej i 160 metrów w przylegającej do niej ulicy Skowronkowej), która została położona jako pierwsza.

- W tej chwili budowane jest blisko 200 metrów nowej, bezpiecznej drogi z kostki brukowej w osiedlu Kamienice Stare. Okolica rozwija się bardzo dynamicznie - powstają nowe domy, coraz więcej jest młodych rodzin z małymi dziećmi. Do tej pory mieszkańcy musieli poruszać się nierówną drogą gruntową. Już niebawem się to zmieni – przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

Prace budowlane prowadzi Przedsiębiorstwo Handlowo–Usługowe Grzegorz Szymczak z Jarocina. Zaś o przeprowadzenie samej inwestycji wielokrotnie postulowali mieszkańcy Kukułczej i okolic. 

- Jest to dla nas bardzo ważna inwestycja. Po pierwsze kanalizacja deszczowa, czyli skuteczne odprowadzenie wód opadowych i roztopowych tych dwóch ulic, a po drugie bezpieczna i komfortowa nawierzchnia - wskazuje Zygmunt Banasiak, przewodniczący Rady Osiedla Kamienice Stare, na co dzień radny miejski.

(alf)
Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK