iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Przygodzice

To była ostatnia Estrada Folkloru

2019-10-10 13:10:00

Ostatnia Estrada Folkloru 2019 już za nami. W pierwszą sobotę września w Przygodzicach pod Ostrowem Wielkopolskim wystąpiły trzy zespoły tańca ludowego, dziewięć śpiewaczych, dwie kapele i solista śpiewak.

Ostatnia z tegorocznych sześciu imprez plenerowych odbyła się w Przygodzicach, obok nowo wyremontowanego Gminnego Ośrodka Kultury. Całą imprezę prowadził dyrektor ośrodka Robert Kaczmarek.

W Przygodzicach zatańczyli i zaśpiewali: z powiatu ostrowskiego: „Gorzyczanie”, Zespół z Kociny, z powiatu kaliskiego: „Cekowianki”, „Korzeniewianki” i „Piwonice” z Kalisza, z krotoszyńskiego: „Lutogniewiacy” oraz z ostrzeszowskiego: „Doruchowianie” i solista Lech Owczarek z Doruchowa. Wystąpiły także miejscowe zespoły w ramach XI Przeglądu Kulturalnego Doliny Baryczy: „Przygodzice”, „Kosynierzy” z Jankowa, „Baryczanki”, „Czarnoleskie Nutki” i Kapela „Boćki” oraz ich goście zespół wokalny „Wolanie” spod Łysicy. Do tańca – chodzone, wiwaty i oberki – w ramach „Tańców blisko ziemi” zagrała Kapela z Kociny, a uczestnicy imprezy pięknie się w zabawie odnaleźli. Spotkaliśmy się także z regionalnymi twórcami ludowymi zajmującymi się haftem nasnuwanym, koronką szydełkową i tradycyjnymi ozdobami z papieru na targach sztuki ludowej. Trwały także warsztaty z tworzenia koronki frywolitki z Eugenią Wieczorek z Jarocina. Ostatnią Estradę Folkloru przygotowali GOK w Przygodzicach i CKiS w Kaliszu.

 

Estrady Folkloru, to najważniejsze spotkania z kulturą tradycyjną Południowej Wielkopolski, które CKiS w Kaliszu organizuje w regionie od ponad 40 lat. W 2019 roku miały miejsce w trzech powiatach Południowej Wielkopolski: w kaliskim, w Brzezinach, w ostrowskim w Sośniach, w Moszczance i Skrzebowej oraz w Przygodzicach, a także w pleszewskim – w Żegocinie i w Choczu. Były wspierane organizacyjnie przez gospodarzy tych miejscowości – stowarzyszenia, ośrodki kultury i gminy. Wzięły w nich udział niemal wszystkie zespoły i kapele ludowe z regionu z sześciu powiatów: dziewięć tanecznych, osiemnaście śpiewaczych, siedem kapel i troje wyróżniających się solistów śpiewaków. Estrady Folkloru 2019 miały specjalną oprawę scenograficzną zaprojektowaną przez Tomasza Sadło z CKiS w Kaliszu. Autorem plakatu był Krzysztof Rospondek z Kociny. Wszystkie imprezy zaplanowała i koordynowała Anna Gałczyńska z kaliskiego CKiS. Spotkania z kulturą tradycyjną odbyły się w ramach zadania Melodie stamtąd. Festiwal i Estrady Folkloru Ziemi Kaliskiej dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu EtnoPolska 2019.

 

 
 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Źródło: Anna GałczyńskaReklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl