iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

„To All Units” - do wszystkich jednostek!

2019-09-02 11:09:00

Zaczęło się od instrumentalnych eksperymentów dwóch uczniów ZST. Potem grupa „To All Units” zyskuje nowych członków i zaczyna na poważnie próby w Młodzieżowym Domu Kultury. Teraz ruszają na szerokie wody z samodzielnie wydaną debiutancką płytą.

Zespół „To All Units” (tł. „do wszystkich jednostek”) powstał na początku kwietnia 2017 roku. Pomysł utworzenia grupy zrodził się na lekcji wuefu w ostrowskim Zespole Szkół Technicznych. Założycielami TAU są Patryk Stasiak oraz Jakub Szymankiewicz, odpowiednio: perkusista i klawiszowiec/saksofonista. Jak przyznają członkowie grupy, na początku miała to być tylko zabawa muzyką i tworzenie własnych aranżacji, ale z czasem przerodziło się to w coś większego.

Jak większość zespołów zaczynali od grania coverów wyłącznie instrumentalnie. W repertuarze zespołu znajdowały się przeboje przełomu lat 70 i 80 takie jak: "Take on me" a-ha i "Hold the line" Toto , gdzie rolę wokalisty pełnił Kuba Szymankiewicz grający na saksofonie altowym. Chłopcy wykorzystywali każdą okazję, aby pokazać się przed publicznością i zaprezentować swoje umiejętności na scenie. Najczęściej były to imprezy okolicznościowe czy dożynki. Zespół chętnie brał udział w akcjach i festynach charytatywnych ("Serduszko Michalinki, czy "Gramy dla Julitki").

 

Trzeci kwartał 2018 roku był dla TAU przełomowy. Z pierwotnego składu zostali jedynie założyciele, a szeregi zespołu zasilili: wokalista Jakub Jeziorek, gitarzysta Błażej Ibron oraz basista Maciej Starczewski. Pieczę nad młodymi artystami objął Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim, w którym mogli przeprowadzać próby pod okiem profesjonalistów. Od tamtej pory zaczęły powstawać pierwsze autorskie kompozycje: "A Ballad for Broken Hearts", "Wracam do domu", czy "Gwiazdy". Styl narzucony przez Błażeja, barwa głosu Kuby, harmonia klawiszowca i zgranie sekcji rytmicznej doprowadziły do wzrostu popularności nie tylko wśród znajomych. Utworzenie kanału na platformie YouTube spowodowało, że ich muzyka mogła dotrzeć do szerszej publiki. Efektem były zaproszenia na bardziej znaczące wydarzenia. Swoim występem uświetnili ostrowskie majOSTaszki i festyny rodzinne.

 

Odnosili sukcesy w konkursach i przeglądach muzyki młodzieżowej (AleMuzaFest - Jarocin, 2 lata z rzędu Gitarownia - Ostrów Wielkopolski itp.). Największym osiągnięciem grupy było zagranie supportu w Jarocinie przed finalistką Junior Eurovision Song Contest 2018 oraz pierwszej edycji The Voice Kids - Roksaną Węgiel.

Ciężka praca, dużo poświęconego czasu oraz zaangażowanie własnych środków finansowych muzyków zaowocowały wydaniem debiutanckiego albumu "Gwiazdy", którego premiera przewidziana jest na 1 września tego roku.

Zespół oprócz oryginalnego brzmienia, tworzy niezapomnianą atmosferę podczas koncertów.

 

 Fotorelacja
Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl