iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Janków Przygodzki

Tłumy i szampan czekały na nowy wóz dla OSP

2020-10-01 08:10:00

Koszt zakupu średniego samochodu gaśniczego marki MAN TGM 13.290 to 854.850 zł, z czego niespełna 300 tys. zł to wkład własny gminy Przygodzice. Kolejne 380 tys. zł dołożył Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 180 tys. zł Komenda Główna PSP i swoją cegiełkę dołożyli także druhowie z Jankowa Przygodzkiego.

Wóz bojowy wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w gaszeniu pożarów, drogowych akcjach ratowniczych i podczas usuwania skutków katastrof. 
 
Średni samochód gaśniczy marki MAN TGM 13.290, to auto ze zbiornikiem na wodę, autopompą, napędem uterenowionym i czterodrzwiową kabiną przystosowaną do przewozu sześciu osób. Na jego wyposażeniu jest także m.in. specjalistyczne oświetlenie, działko wodno-piankowe na dachu, zbiornik wody o pojemności 4 tys. litrów i zbiornik środka pianotwórczego na 400 litrów. Jednostka napędowa samochodu osiąga maksymalną moc 290 KM. Nowy nabytek jednostki OSP z Jankowa Przygodzkiego stanął obok używanego do tej pory forda transita. By auto służyło druhom zostało pokropione z sikawki i poświęcone w kościele. Wóz poświęcił proboszcz parafii pw. św. Józefa w Jankowie Przygodzkim - ks. Rafał Kowalski.
 
Przywitanie nowego wozu bojowego na jankowskiej ziemi  miało wyjątkową oprawę. Wzdłuż ulicy, która przemierzał MAN ustawieni byli druhowie z Jankowa, którzy w odpowiednim momencie uruchomili sikawki, odpalili race a w samochodach i na remizie zawyły syreny. 
 
- Trudno w takiej chwili odmówić sobie przywitania, by podzielić się z Wami naszą radością z zakupu samochodu. To nierealne jeszcze kilka lat temu zamierzenie, dziś staje się faktem. Podczas jednego z zebrań sprawozdawczych naszego OSP przed kilkoma laty, które przeciągnęło się do godzin porannych stwierdziliśmy, że to, co tu robimy i to, jak się rozwija nasza jednostka, przypomina układanie puzzli. Kupno tego samochodu, zamyka pewien, ważny etap współczesnej historii OSP w Jankowie, jest też uzupełnieniem brakującego elementu tej układanki - mówił po przyjeździe GBA prezes OSP w Jankowie Przygodzkim, Tomasz Koczorowski.
 
Zadowolenia z takiego scenariusza nie krył także wójt Przygodzic. - Nie tak dawno druhowie z OSP w Przygodzicach tak samo cieszyli się z przyjazdu samochodu, a dzisiaj mamy to szczęście uczestniczyć w tak znamienitej uroczystości w Jankowie Przygodzkim. Przekazanie nowego, średniego samochodu, wozu, do służby na rzecz mieszkańców naszej gminy - to najlepszy przykład i dowód wzajemnej współpracy - mówił z kolei wójt Krzysztof Rasiak dodając, że na bezpieczeństwie nie można oszczędzać, a za bezpieczeństwo odpowiada też samorząd.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl