iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ciekawostki

Tężnie solankowe powstaną w ostrowskim Parku Miejskim

2019-09-06 08:27:36

Ostrowski Urząd Miejski rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej na budowę tężni, które powstaną w Parku Miejskim. To znana od wielu lat forma haloterapii. Powstały w wyniku działania tężni charakterystyczny mikroklimat posiada właściwości lecznicze.

Inhalacje stosowane są głównie w leczeniu i profilaktyce chorób górnych dróg oddechowych, ale również w przypadku m.in. alergii, nadciśnienia tętniczego i nerwicy. Minerały i mikroelementy znajdujące się w solance wchłaniane są przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę uzupełniając niedobór tych mikroelementów w organizmie człowieka. Tężnia jest obiektem całorocznym dającym możliwość obsługi wielu użytkowników w jednym czasie.

- Jest to inwestycja mocno w naszym mieście oczekiwana. Wielu ostrowian o nią dopytuje, mogę ich zatem uspokoić, że przetarg na jej projekt i budowę został już rozstrzygnięty. Następnym krokiem będzie podpisanie umowy z wykonawcą. Od tego momentu będzie on miał osiem tygodni na przygotowanie projektu. Później ruszą prace budowlane, które zakończą się wiosną przyszłego roku. Wówczas już wszyscy będziemy mogli z niej korzystać, a inhalacje w tężni solankowej to jedna z najprzyjemniejszych form terapii w przewlekłych chorobach górnych dróg oddechowych, a także alergii – tłumaczy Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Do przetargu ogłoszonego przez Urząd Miejski zgłosił się jeden podmiot – Firma Handlowo – Usługowa BIO - KLIM z Ostrowa Wielkopolskiego i to on będzie wykonawcą inwestycji. Koszt wykonania dokumentacji projektowo – kosztorysowej oraz prac budowlanych wyniesie 738  897,90 zł.

- Nowa miejska inwestycja z pewnością wzbogaci ofertę rekreacyjną ostrowskiego Parku Miejskiego. Poza samymi tężniami znajdą się tu ciekawe obiekty małej architektury, które stworzą kompozycyjną całość z remontowanym właśnie amfiteatrem. Chcemy, by powstało tu miejsce wypoczynku i integracji dla mieszkańców miasta w różnym wieku – mówi prezydent Ostrowa.

Przy tężni wybudowane zostaną ciągi piesze, zamontowane będą też stojaki na rowery. Wokół wykonane zostaną nasadzenia roślin, a także montaż małej architektury. Dla bezpieczeństwa użytkowników oraz przeciw wandalom obiekt kontrolowany będzie przez kamery monitoringu.

Tężnie solankowe są już nie tylko domeną miejscowości uzdrowiskowych. Coraz częściej można spotkać je w centrach dużych miejskich aglomeracji, bo to także jedna z form walki zanieczyszczeniem powietrza. Solankowy mikroklimat pozwala nawilżyć oraz pobudzić drogi oddechowe, które szybciej pozbywają się zanieczyszczeń.

- Dobroczynny wypływ mikroklimatu powstającego wokół tężni doceniany jest od wieków przez kuracjuszy na całym świecie. Teraz nie będzie trzeba jeździć do sanatorium, aby skorzystać z tej formy terapii – dodaje Beata Klimek.

W dobie wszechobecnych alergii takie rozwiązanie na pewno poprawi samopoczucie i komfort życia naszych mieszkańców.

 

 


Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl