iOstrowWlkp.pl reklamy
Wtórek

Termomodernizacja szkoły potrwa do listopada

W sumie na przetarg na przeprowadzenie termomodernizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku spłynęło osiem ofert.

Najniższą cenę wykonania prac złożyła firma „Dachimex“ z Ostrowa Wlkp. (1 mln 580 tys. zł) a najwyższą F.H.U. Elżbieta Perz z Ostrowa Wlkp. (1 mln 970 tys. zł) i to pierwsza z nich, będzie realizowała zadanie. Kilka dni temu parafowana została stosowna umowa pomiędzy samorządem gminy Ostrów Wielkopolski, a przedsiębiorstwem.

 

Inwestycja będzie wykonana w formule „Zaprojektuj, wybuduj” co oznacza, że na barkach przedsiębiorcy spoczywać będzie przygotowanie pełnej dokumentacji projektowo–kosztorysowej oraz wykonanie robót budowlanych. Ponadto zadanie znajduje się na liście przedsięwzięć, którym przyznano dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

 

W ramach termomodernizacji wymienione zostaną m.in. okna wraz z parapetami oraz drzwi zewnętrzne, nastąpi wymiana oświetlenia, instalacji elektrycznej, ocieplone zostaną ściany, a w oknach od strony południowej zamontowane będą rolety przeciwsłoneczne. Po zakończonych pracach budowlano–remontowych, szkolne korytarze i sale lekcyjne zostaną odmalowane.

 

- Jednym z najważniejszych zadań będzie wymiana i modernizacja kotłowni. Do tej pory szkoła ogrzewana była miałem. Teraz to się zmieni. Wysłużony kocioł, zastąpi ekologiczne ogrzewanie gazowe. To nie tylko mniejsze koszty użytkowania, ale przede wszystkim ogromne korzyści dla środowiska. Szkoła we Wtórku, będzie kolejną eko-placówką w naszej gminie. Przypomnijmy, że dwa lata temu taką termomodernizację przeszły również szkoła w Lamkach i Szczurach - tłumaczy zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski, Antoni Hadryś.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również