iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Teleopieka dla ostrowskich seniorów. Rusza kolejna edycja

2020-01-15 14:01:00

Ruszyła piąta już edycja programu „Teleopieka”. Dzięki niemu osoby samotne, po 60. roku życia, mieszkające na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, które ze względu na swój stan zdrowia wymagają dodatkowego monitoringu, będą mogły poczuć się bezpiecznie. Udział w programie jest bezpłatny.

Od tego roku jego uczestnicy korzystać będą z nowych opasek, które m.in. umożliwią rozmowę z telecentrum bez konieczności użycia telefonu.

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo ostrowskich seniorów, w kwietniu 2016 roku, w Ostrowie Wielkopolskim wprowadzony został program teleopieki.

- Zależało nam na tym, by samotni ostrowscy seniorzy czuli się w swoich domach bezpiecznie. Wprowadziliśmy zatem system, który pozwala na wezwanie pomocy w każdych okolicznościach - niezależnie, czy jest to pomoc medyczna, zagrożone jest bezpieczeństwo, czy po prostu potrzebne jest wsparcie. System się sprawdza, stąd jego kontynuacja w kolejnym roku. W 2020 będzie to już jego piąta edycja – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

W 2019 roku z teleopieki korzystało 60 ostrowian. Przez ten czas wykonano 103 połączenia alarmowe. Wśród nich są interwencje – m.in. przewrócenie się - wezwanie osoby najbliższej, kontakt z osobą wskazaną w formularzu; wezwanie pogotowia ratunkowego, brak kontaktu głosowego z teleopieką – zawiadomienie rodziny celem sprawdzenia stanu zdrowia osoby, ale także połączenia wykonane przez seniorów, by skontrolować działania systemu.

- Usługa adresowana jest do osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych po 60. roku życia. By wezwać pomoc wystarczy nacisnąć przycisk SOS, za pomocą którego nawiązuje się połączenie z całodobowym telecentrum opieki. Centrum, dzięki  zgromadzonym wcześniej informacjom, od razu identyfikuje osobę zgłaszającą. Informacje są w razie potrzeby przekazywane także służbom ratunkowym, skracając ich czas dotarcia na miejsce – tłumaczy Dorota Krysiak-Molenda, kierownik Dziennego Domu Senior+.

 

Od tego roku uczestnicy programu korzystać będą z nowych opasek. Tak, jak do tej pory, posiadać one będą przyciski SOS (w tym przypadku oznaczone alfabetem Braille’a). Nowe modele wyposażone będą jednak w lokalizator GPS, który wskaże dokładne miejsce przebywania użytkownika. Poza tym umożliwią dwustronną komunikację głosową – w sytuacjach alarmowych automatycznie wywołają połączenie z opiekunem bezpośrednio z opaski.

System teleopieki finansowany jest z budżetu miasta. Użytkownik nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacją usługi.

 

By zostać użytkownikiem systemu teleopieki należy:

1. Zgłosić się do Dziennego Domu „Senior+” w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Limanowskiego 17, (tel. 62 720 48 26) celem zapoznania się z usługą teleopieki.

2. Wypełnić i podpisać stosowne formularze niezbędne do realizacji usługi.

 

 Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl