iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Tablica Honorowa Rady Europy dla Ostrowa Wielkopolskiego

Ostrów Wielkopolski został wyróżniony Tablicą Honorową Rady Europy. To kolejna, po Dyplomie i Fladze Honorowej nagroda dla miasta. Miasto znalazło się w wyjątkowym gronie, zaledwie sześciu miast z całej Europy, które takie wyróżnianie, w tym roku, otrzymało. Oficjalne odsłonięcie tablicy odbyło się w Ostrowskim Centrum Kultury.

- W Ostrowie Wielkopolskim – od lat stawiamy na wartości europejskie. Jesteśmy dumni, że cząstką naszych lokalnych działań współtworzymy Europę, która dba o szacunek i dialog między narodami, która dba o zgodną współpracę, chęć wymiany doświadczeń, życzliwość czy gotowość do niesienia pomocy w potrzebie. Ostrów Wielkopolski to bardzo ambitne miasto mądrych i pracowitych ludzi. Mieszkańców, którzy czerpią radość i satysfakcję z bycia pełnoprawnymi Europejczykami - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskim.

Tablica Honorowa to jedno z odznaczeń Nagrody Europy, która została ustanowiona 68 lat temu, przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. To prestiżowe wyróżnienie jest nie tylko zaszczytem dla Ostrowa Wielkopolskiego, ale także dowodem, że wysiłki miasta w aktywnym promowaniu ideału europejskiego są doceniane i inspirujące dla innych.

- Pani Prezydent, Drodzy mieszkańcy! W 2017 r. Pani miasto zostało uhonorowane Dyplomem Europejskim, następnie w 2019 r. Flagą Honorową, a już w tym roku Nagrodą Honorową. To iście zawrotne tempo, które świadczy o tym, że zespół Pani w urzędzie, mieszkańcy, uczniowie, nauczyciele, członkowie organizacje i różnych instytucji Ostrowa Wielkopolskiego poczynili ogromne wysiłki na rzecz rozwoju współpracy z mieszkańcami miast partnerskich i różnymi zagranicznymi partnerami w promowaniu wartości europejskich. Przyznając Plakietę Rada Europy uznała, że miasto Ostrów Wielkopolski jest miastem iście europejskim,  wręcz światowym, miastem ludzi młodych, miastem solidarności - mówiła podczas uroczystości Danuta Jazłowiecka, poseł na Sejm, członkini Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

 

Po oficjalnej części uroczystości, goście mieli okazję obejrzeć wyjątkowy, pełen symboliki spektakl muzyczny.  „Rowerem przez Europę” to widowisko, w którym uczniowie wcielili się w rolę podróżników odkrywających różnorodność europejskich kultur. Poprzez muzykę, taniec i kolorowe kostiumy, przekazali przesłanie o sile jednoczenia się różnych narodów i wspólnego budowania przyszłości. Jednak to finałowy utwór „Wieża Babel” był prawdziwym magnesem emocji. Wykonany z pasją i zaangażowaniem, utwór ukazał piękno wielojęzyczności oraz złożoność kulturową, jaką doskonale reprezentuje Ostrów Wielkopolski.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI