iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Szymon Tokarski i jego najnowszy singiel „Magia Chwil” (obejrzyj teledysk)

Zdjęcie: Kadr z planu teledysku "Magia Chwil".

„Magia Chwil” to trzeci singiel w dorobku artystycznym 13-letniego Szymona Tokarskiego, laureata festiwali i konkursów muzycznych, uczestnika czwartej edycji programu The Voice Kids.

Nagrania piosenki odbyły się pod koniec kwietnia w Katowicach. „Magia Chwil” to utwór zmuszający do refleksji nad upływającym czasem. Chwile, każdy z nas rozumie inaczej. Raz jest to mrugnięcie okiem, a innym razem coś co trwa przez jakiś czas. Do jednych chwil chętnie wracamy wspomnieniami, a do innych niekoniecznie. Szczególnie te chwile, które były dla nas przyjemne i miłe chcielibyśmy zatrzymać na dłużej.

- Pewnego dnia jadąc z mamą samochodem usłyszałem w radiu piosenkę zespołu Dżem „Naiwne pytania” z tym znanym refrenem „W życiu piękne są tylko chwile...” i bardzo mi się spodobała. Po powrocie do domu, odszukałem utwór w serwisie. Po jednej z rozmów z Panem Sebastianem który jest autorem tekstów moich dotychczasowych piosenek „Przyjaźni Moc” oraz „Twój Rytm”, wspomniałem właśnie o piosence zespołu Dżem. Rozmawialiśmy o chwilach, które były dla mnie ważne i wyjątkowe. I właśnie ta rozmowa stała się inspiracją do powstania mojej nowej piosenki „Magia Chwil” - wspomina Szymon.

- Chwile to nie tylko wspomnienia, ale także to, co nas czeka w przyszłości. Warto więc gonić za marzeniami, by takich magicznych chwil było jak najwięcej. Każdy z nas ma swoje ulubione chwile, do których lubi wracać wspomnieniami. Dla mnie to z pewnością były chwile w programie The Voice Kids, nagrania moich piosenek, występy w telewizji, w teatrze czy też moje koncerty i spotkania z publicznością. Właśnie te wszystkie chwile, stale mnie inspirują i motywują mnie do dalszej pracy… - dodaje.

Szymon debiutował w sierpniu 2022 roku piosenką „Przyjaźni moc”. Utwór zagościł na playlistach kilku rozgłośni radiowych. Piosenka przez 10 regulaminowych tygodni zajmowała miejsce 1 na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom oraz zdobyła miejsce pierwsze na Top Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom – czyli zestawienia najpopularniejszych piosenek emitowanych na antenie stacji w okresie od 1 kwietnia 2021 do 1 kwietnia 2022 roku. Szymon miał okazję zaprezentować swoją piosenkę w takich programach telewizyjnych jak: ”Pytanie na Śniadanie” (TVP2), „Teleexpress” (TVP1, TVP Polonia) oraz Mini Jack (TVP3 Katowice). Drugi singiel Szymka zatytułowany „Twój Rytm” ukazał się w marcu 2022 roku. Piosenka powtórzyła sukces poprzedniego singla, również przez 10 tygodni zajmując miejsce pierwsze na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. „Twój Rytm” zajął drugie miejsce na Top Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom w 2023 roku.

Szymon Tokarski jest uczniem Szkoły Podstawowej w Lewkowie. Jest koleżeński, ambitny i bardzo wrażliwy. Poza muzyką lubi grać w piłkę. Największą pasją Szymona jest śpiew, którego od szóstego roku życia uczył się w Ostrowskim Centrum Kultury. Obecnie jest uczniem śpiewu w Stowarzyszeniu Tryton przy Szkole Muzycznej w Kaliszu. Swoje umiejętności wokalne rozwija również pod okiem trenerki wokalnej Anety Dąbskiej. Jest laureatem wielu konkursów. Mimo młodego wieku jest aktorem w Teatrze „Buffo” w Warszawie, gdzie wciela się w rolę chłopca zagubionego w spektaklu „Piotruś Pan”.

W 2019 Szymon otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w kategorii Młody Talent oraz wziął udział w czwartej edycji programu The Voice Kids. W Przesłuchaniach w ciemno zaprezentował utwór „Nie daj się” z repertuaru Dody. Występował w drużynie Cleo. Dotarł do etapu Bitew, gdzie wspólnie z Maksymilianem Belniakiem i Korneliuszem Łakomym wykonał utwór „Bananowy song” grupy VOX. W lipcu 2021, otrzymał Grand Prix na Festiwalu Piosenki Bajkowej w Łęcznej. W styczniu został wybrany Odkryciem Roku 2021 serwisu muzycznego NetFan.pl, a jego piosenka „Przyjaźni Moc” w plebiscycie na Przebój 2021 Roku NetFan.pl zajęła 3 miejsce.

W 2023 Roku w powiecie ostrowskim został wybrany Osobowością Roku Głosu Wielkopolskiego. Został również finalistą plebiscytu Ostrowianin Roku 2022, gdzie był nominowany w kategorii Talent Roku.

Piosenka "Magia Chwil" powstała przy współpracy z labelem muzycznym Kids & Teens Records. Kompozytorem piosenki jest Szymon Folwarczny. Słowa napisał Sebastian Płatek, który jest również autorem okładki singla. Gościnnie na gitarach zagrał Robert Zając – muzyk współpracujący m.in. z Miuoshem czy grupą Hengelo. Mecenat nad piosenką objęli: Gmina Ostrów Wielkopolski oraz Powiat Ostrowski.

 

- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI