iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmZnajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kolarstwo

Szymon Potasznik ze złotem na torze

2019-05-29 10:25:41

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym w Pruszkowie, Szymon Potasznik mieszkaniec gminy Raszków zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w konkurencji omnium czyli tzw. kolarskim wieloboju składającym się z czterech konkurencji.

Dzień rozpoczął się wyścigiem punktowym, który był kwalifikacją do OMNIUM. Po nadrobionym okrążeniu i dobrych finiszach Szymon zakończył wyścig na drugim miejscu. Cały wielobój był dopiero przed nim. Czołowa 10. Pucharu Polski miała łatwiej, gdyż nie musiała się kwalifikować. OMNIUM rozpoczął wyścig scratch czyli na tzw. kreskę. Po aktywnej jeździe próby odjazdu naszego zawodnika były niwelowane i pozostał finisz z dużej grupy. Był zdecydowanie najszybszy i niemal z końca stawki udało mu się przejść na czoło grupy by zwyciężyć pewnym finiszem.

Drugą konkurencją był wyścig tempowy w którym zwycięstwo po udanym ataku zajął jego kolega z drużyny Konrad Trzęsowski, odbierając cenne punkty rywalom. Szymon skończył wyścig na piątym miejscu, co pozwoliło powiększyć mu przewagę w całym wieloboju.

Następną konkurencją był wyścig eliminacyjny. Bardzo trudny wyścig, w którym co dwa okrążenia odpada ostatni zawodnik. Tutaj można było wszystko zyskać lub stracić. Stopniowo odpadali rywale w tej konkurencji, a gdy Szymon został już sam z 10 przeciwnikami poczuł wiarę w zwycięstwo i pewnie wygrał ten wyścig.

 

Przed ostatnią konkurencją motywacja była ogromna, miał 12 punktów przewagi nad drugim i 20 punktów nad trzecim zawodnikiem. Przyszedł czas na wyścig punktowy składający się z 80 rund i 8 premii co 10 okrążeń. Przez cały dystans czujnie kontrolował przebieg wyścigu i nie pozwolił na żaden skuteczny atak, spokojnie zbierając punkty. Na 20 rund do mety było już pewne, że zwycięży. Na końcu czekał podwójnie premiowany finisz, który wygrał i powiększył przewagę nad drugim zawodnikiem do 22 punktów! Całe omnium KTK Kalisz, w którym teraz trenuje Szymon zakończył wygranymi we wszystkich konkurencjach, ze złotym medalem raszkowianina. Następnego dnia w konkurencji madison wraz z Konradem Trzęsowskim prowadził od startu, niestety uraz kolana, którego doświadczył podczas zderzenia z innym zawodnikiem spowodował, że w efekcie zmagania zakończyli jako siódma para.


Mistrzostwa zapowiadały się bardzo dobrze ponieważ tydzień wcześniej na szosowym Pucharze Polski Szymon Potasznik zajął 6. miejsce w jeździe indywidualnej na czas, co przełożyło się na tytuł wicemistrza Wielkopolski. W rozgrywanym w dniach 12-14 kwietnia etapowym wyścigu dla elity Hellena Tour, startując z kolarzami zawodowymi zajął 15. miejsce na etapie jazdy indywidualnej na czas.

 

 Fotorelacja

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl