iOstrowWlkp.pl reklamy
Odolanów

Szykują się Odolanowskie Wykłady Uniwersytetu Wrocławskiego

Współpraca pomiędzy samorządem Odolanowa a Uniwersytetem Wrocławskim, nabiera coraz większych rumieńców. Niebawem w grodzie nad Baryczą zacznie działać Centrum Badań nad Lokalną Komunikacją Międzykulturową. Jako placówka badawcza wspierana przez wybitnych naukowców nie tylko z Wrocławia, ale także z innych ośrodków naukowych, którzy będą służyć swoim doświadczeniem i dorobkiem.

- Teren badawczej działalności nie skupi się wyłącznie wokół Odolanowa, a będzie obejmował obszar do Kępna (na południe) i po Kalisz (na wschód) - zaznaczają władze Odolanowa.

Kilka dni temu delegacja Rady Programowej Centrum pod przewodnictwem dr. hab. prof. UW Jacka Zielińskiego, prodziekana ds. studenckich Wydziału Nauk Społecznych, dr. Krzysztofa Morty, promotora powołania Centrum i wieloletniego koordynatora współpracy między wrocławską uczelnią a gminą Odolanów oraz dr. Sławomira Torbusa (obaj z Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych), spotkała się w władzami samorządowymi.

- Ustalono, że w systemie on-line, z udziałem kilkunastoosobowych grup uczestniczących w wykładach, od kwietnia br. zacznie się odbywać cykl spotkań z naukowcami pod nazwą "Odolanowskie Wykłady Uniwersytetu Wrocławskiego" - wskazują samorządowcy.

Pierwszy wykład transmitowany z pięknych wnętrz byłego kościoła ewangelickiego w Odolanowie, zaplanowano na 22 kwietnia o godz. 17.30. Prof. Gościwit Malinowski przygotował wykład  pt.: ,,Florian Braunek. Odyseusz z Wielkopolski”.  Moderatorami będą zastępca burmistrza Jan Prokop i dr Krzysztof Morta. Podczas wykładu ma nie zabraknąć także odolanowskich odniesień historycznych.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również