iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Szukają personelu do żłobka w Gorzycach

Ku końcowi zmierzają prace związane z budową gminnego żłobka w Gorzycach Wielkich. Wartość inwestycji, której realizacja wsparta została środkami unijnymi, to niespełna 5 mln zł.

- Gmina Ostrów Wielkopolski pozyskała na budowę i funkcjonowanie placówki rekordową w historii samorządu dotację w wysokości prawie 6 mln złotych. Pieniądze pochodzą z dwóch źródeł: środków unijnych oraz rządowego programu Maluch +. W pierwszym przypadku, pieniądze pozyskano w ramach WRPO na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła bagatela ponad 3 mln 406 tysięcy złotych. Część środków wspomoże budowę żłobka, ale przede wszystkim, pieniądze przeznaczone będą na pierwsze 2 lata funkcjonowania placówki a więc m.in.: na wypłaty dla pracowników i bieżące utrzymanie żłobka - zwracają uwagę rządzący gminą Ostrów Wielkopolski.

 

Otwarcie placówki zaplanowano na 1 maja. Aktualnie kończą się prace związane z gipsowaniem ścian, a rozpocznie się ich malowanie. Trwa także montaż płytek w łazienkach, a ostatnim etapem prac będzie montaż drzwi i wyposażenie placówki. Ponadto na dachu pojawi się prawie 50 paneli fotowoltaicznych produkujących energię elektryczną. Gotowe są za to wszystkie instalacje - gazowa, wodociągowa, elektryczna i wentylacyjna.

 

- Prace wykończeniowe są najbardziej czasochłonne. Wymagają ogromnej dokładności a przy tej liczbie pomieszczeń, jest ich bardzo dużo, bo około 30, potrzebujemy  więcej czasu.  Na zewnątrz gotowe są chodniki oraz parking. Czekamy na plac zabaw, który stanie w sąsiedztwie istniejącego placu przy przedszkolu – wyjaśnia Wojciech Marczak, główny wykonawca.

 

W żłobku znajdzie się miejsce dla 77 maluszków z gminy Ostrów Wlkp., w wieku od kilku miesięcy do 3 lat. Nad ich bezpieczeństwem oraz opieką czuwać ma 22-osobowy zespół pracowników. Pokieruje nim  Monika Jurasik, wybrana na to stanowisko dyrektora placówki w drodze konkursu.

 

- Jako dyrektor będę wspierała dzieci, aby poznały radość płynącą z zabawy, z tworzenia i poszukiwania. Chciałabym, by nauczyły się nawiązywać właściwe relacje z innymi, z przyjemnością odkrywały i rozumiały otaczający ich świat. By były samodzielne, otwarte i radziły sobie z trudnościami. Moim marzeniem jest by rodzice postrzegali żłobek i kadrę  w nim pracujących jako sprzymierzeńców wskazujących właściwy kierunek, wspierających  i dbających o bezpieczeństwo i rozwój dzieci –  zapewnia szefowa żłobka w Gorzycach Wielkich.

 

Teraz pilnie poszukiwani są pracownicy na stanowisko opiekunki dziecięcej, kucharki, woźnej oddziałowej, intendentki, pielęgniarki czy konserwatora. Właśnie ruszył nabór. Dokumenty można składać do 22 lutego włącznie.  W poniedziałek, 8 lutego rusza nabór pracowników na stanowiskach: opiekunki dziecięce, kucharki, woźne oddziałowe, intendentka, pielęgniarka, konserwator. Każde stanowisko wiąże się z odpowiednimi wymaganiami zawodowymi. Więcej szczegółów na stronie www.ostrowwielkopolski.pl, gdzie 8 lutego dostępne będą kryteria naboru. Natomiast 1 marca rusza rekrutacja dzieci. Wnioski także dostępne będą na oficjalnej stronie urzędu gminy.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również